Switch Rekor Satışa Ulaşsa da Hala PS5’in Gerisinde

blank
Yeni Nintendo Switch 4K Görüntü ve OLED Ekranla Gelebilir Nintendo'nun olağanüstü derecede iyi satmaya devam eden bir sürü eski yazılımı var. Mario Kart Deluxe şu anda 33.41 milyon satışa ulaştı. Bir yıldan daha kısa bir süre önce çıkan rahatlatıcı Hayvan Geçişi: Yeni Ufuklar 5,14 milyon adet satarak kendi ömür boyu satışlarını 31,18 milyon adede çıkardı. Super Smash Bros. Ultimate 22.85 milyon satışla üçüncü sırada yer alırken, onu The Legend of Zelda: Breath of the Wild (21.45 milyon) ve Pokémon Sword and Shield (20.35 milyon) izliyor. İlk 10'da Super Mario Odyssey, Super Mario Party, Pokémon: Let's Go, Pikachu! / Eevee !, Splatoon 2 ve New Super Mario Bros. U Deluxe yer alıyor.

İçerik: Switch Rekor Satışa Ulaşsa da Hala PS5’in Gerisinde

Oyun analisti firması The NPD Group’a göre Nintendo Switch, Ocak ayında ABD’deki diğer oyun donanımlarından en fazla birimi satarak çok iyi performans göstermeye devam ediyor. Ancak Sony’nin PlayStation 5’i, daha sınırlı arza rağmen geçen ay daha fazla para kazandı.

NPD’nin Ocak raporuna göre Switch, Ocak ayında satılan birimler açısından en çok satan donanım platformuydu – 2010’daki Nintendo Wii’den bu yana o ayın en yüksek seviyesi. Buna rağmen, Sony’nin yeni nesil konsolu en yüksek dolar satışlarını elde etti. Ocak 2009’daki Nintendo Wii’den bu yana bir Ocak ayındaki en yüksek dolar satış toplamı ile Ocak ayı toplamı.

PS5 yaklaşık üç aydır piyasaya çıktı, tıpkı Xbox Series X / S gibi, PS5’i satın almak çok zordu, perakendeciler ciddi tedarik sıkıntısı nedeniyle çoğunlukla çevrimiçi satışlara ev sahipliği yapıyor. Devam eden salgın nedeniyle PS5’i yakın zamanda mağazalarda satan perakendecilere dair hiçbir işaret olmadığından, bir perakende mağazasından bir PS5 satın almanın tek yolu, başka bir PS5 stok yenileme dalgasının çevrimiçi görünmesini beklemektir. Ancak yaptıklarında, genellikle dakikalar içinde tükeniyorlar ve Sony’nin bu ayki güçlü rakamları, hisselerini olabildiğince hızlı tükettiğini gösteriyor. NPD’nin raporu Microsoft’un yeni Xbox konsollarından hiç bahsetmiyor.

Geçen baharda Switch’i bulmak biraz zor olduğu için Nintendo’nun konsolu da salgından etkilendi, ancak o zamandan beri malzemeler nispeten sağlıklı kaldı. Switch ayrıca, yeni çıkan Mario temalı paket gibi sınırlı sayıda üretilenler de dahil olmak üzere temel konsolun ve çeşitli paketlerin yeniden stoklarını gördü.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Switch Rekor Satışa Ulaşsa da Hala PS5’in Gerisinde

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör