Tesla, 12.300 Adet Model X SUV’yi Geri Çağırdı

blank
Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu

İçerik: Tesla, 12.300 Adet Model X SUV’yi Geri Çağırdı

Tesla, 12.300 Adet Model X SUV’yi Geri Çağırdı. ABD’de dokunmatik ekranların geri çağrılmasına ek olarak, şirket, ABD’de zaten bir geri çağırma başlattığı bir araç sorunu için Almanya’nın KBA araç otoritesi ile biraz sıcak su içindedir.

KBA, bu hafta web sitesinde Tesla’nın dünya çapında yaklaşık 12.300 Model X SUV’u geri çağırması gerektiğini duyurdu. KBA web sitesi, bunun Almanya’da 2015 ve 2016 yılları arasında üretilen sadece 195 aracı etkilediğini tahmin ediyor. Sorun, Alman otoritesinin iddia ettiği ve bir güvenlik parçasının araçtan ayrılmasına izin veren trim yapıştırıcısından kaynaklanıyor. yolda olursa sorun.

Bu tanıdık geliyorsa, açıkça Tesla’nın hatırlamalarına ayak uyduruyorsunuz. Otomobil üreticisi, Kasım ayında, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi soruşturmasının ardından hatalı çatı kaplama yapıştırıcısı için ABD’de bazı 9.500 Model X SUV’leri geri çağıracağını söyledi. Bunun KBA’nın atıfta bulunduğu aynı parça olup olmadığı belli değil, ancak otomobil üreticisi artık bir halkla ilişkiler departmanı işletmediği ve basın taleplerini geri göndermediği için Tesla’ya yorum için ulaşılamadı.

Şubat, Tesla’ya geri çağırma konusunda pek iyi gelmedi. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce Tesla, dokunmatik ekranları zamanından önce bozulduğu için yaklaşık 135.000 Model S elektrikli sedanı geri çağıracağını duyurdu. Bunun nedeni, aracın yerleşik flaş belleğinin dolması ve orta dokunmatik ekranın, yedek kamera da dahil olmak üzere aracın çalışması için çok önemli olan belirli işlevleri görüntülemesini engellemesidir. Tesla, her bir araçtaki hafızayı değiştirecek ve bu, Mart ayı sonunda geri çağırma kampanyası başladığında sorunu çözecektir.

Dokunmatik ekranı geri çağırmadan önce Tesla, Çin’deki neredeyse tüm Model S ve Model X araçlarını iki ayrı süspansiyon sorunu nedeniyle geri çağırdı. Bu ve diğer sorunlar, Çin hükümetinin Tesla’ya sert bir uyarıda bulunmasına neden oldu ve bu da otomobil üreticisinin ABD’de üretilen ve Çin’e ithal edilen araçlar için yapım kalitesinde oyununu artırmasını önerdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, 12.300 Adet Model X SUV’yi Geri Çağırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Hakkında Tesla’dan Açıklama

Elon Musk Hakkında Tesla’dan Açıklama. Şirketin Otopilot yazılımı direktörü Kaliforniya Motorlu Araçlar Departmanı’na yaptığı açıklamada, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör