Twitter CEO’su Ve Jay-Z 23 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yaptı

blank
Twitter CEO'su Ve Jay-Z 23 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yaptı

İçerik: Twitter CEO’su Ve Jay-Z 23 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yaptı

Twitter CEO’su Ve Jay-Z 23 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yaptı: Dorsey, Jack Dorsey ve müzisyen Jay-Z, Bitcoin gelişimini finanse etmek için bir bağış olan ₿trust için 500 bitcoin (yaklaşık 23,3 milyon dolar) sözü verdi. CEO, geliştirmenin başlangıçta Afrika ve Hindistan’daki ekiplere odaklanacağını, ancak Jay-Z ile planlara “sıfır yön” vermeyi planladıklarını söyledi. ₿trust, misyonunun “bitcoin’i internetin para birimi yapmak” olduğunu belirten bir başvuru formu ile şu anda üç yönetim kurulu üyesi arıyor.

Afrika ve Hindistan, bitcoin geliştirmeye odaklanmak için iki ilginç pazar. TechCrunch’ın belirttiği gibi, kripto para birimleri Afrika kıtasında sınır ötesi işlemleri daha ucuz hale getirmek ve bazı durumlarda hükümet kontrolüne dirençli olmak için giderek daha popüler hale geldi. Nijerya’nın, son beş yılda ülkede işlem gören bitcoin miktarı açısından yalnızca ABD’den sonra ikinci olduğu bildiriliyor.

Bu arada, Hindistan hükümeti şu anda ülkedeki özel kripto para birimlerini yasaklamak istiyor, aynı zamanda resmi bir dijital para biriminin oluşturulmasını da araştırıyor. TechCrunch, yazılım geliştirmedeki güçlü yanlarına rağmen ülkedeki kripto para birimi gelişiminin yavaş olduğunu belirtiyor.

Dorsey, uzun zamandır kripto para biriminin destekçisi olmuştur ve bu, şirketlerinin eylemlerine de yansımıştır. Ödeme platformu şirketi Square, 2014’ten beri bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etti ve geçen yıl kripto para birimine yatırım olarak 50 milyon dolarlık bitcoin satın aldığını duyurdu.

O sırada Square, bitcoin’in geleceğin para birimi olabileceğine ve kripto para biriminin bir “ekonomik güçlendirme aracı” olduğuna inandığını söyledi. Bu haftanın başlarında, Twitter’ın finans müdürü şirketin gelecekte çalışanlarına veya satıcılarına Bitcoin ile nasıl ödeme yapabileceğini araştırdığını söyledi.

₿trust, bu hafta açıklanan ikinci büyük bitcoin yatırımı. Pazartesi günü Tesla, kripto para birimine 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını ve yakın gelecekte bunu bir ödeme yöntemi olarak almayı umduğunu söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter CEO’su Ve Jay-Z 23 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör