6 Gizli Samsung Galaxy S21 Özelliği

blank
6 Gizli Samsung Galaxy S21 Özelliği

İçerik: 6 Gizli Samsung Galaxy S21 Özelliği

6 Gizli Samsung Galaxy S21 Özelliği. Her üç model de serideki tam 5G desteği, yeni bir kamera dizisi ve geliştirilmiş kamera özellikleri arasında gerçekten etkileyici görünüyor. S21 Ultra, S-Pen stylus desteğiyle S serisi için yeni bir özelliğe bile sahiptir.

Her üç telefon da Android 11’i Samsung’un One UI 3.1 tescilli dış görünümüyle çalıştırıyor. Bu, Android 11’den en iyi şekilde yararlanabileceğiniz anlamına gelir, ancak aynı zamanda Samsung’un işletim sisteminde yaptığı iyileştirmelere ve ince ayarlara da erişebilirsiniz. Örneğin, S21’de iki farklı türde kayan bildirim vardır ve artık video görüşmelerinize efektler ekleyebilirsiniz.

S21 nasıl kapatılır
Telefonu kapatmayı bekleyen güç düğmesine uzun basarsanız, bir sürprizle karşılaşırsınız. Tam olarak bir Bixby sürprizi. Doğru, güç düğmesini basılı tutmak, size telefonu kapatma seçeneği vermek yerine Bixby’yi başlatacaktır. Ancak endişelenmeyin, S21’inizi kapatmak veya yeniden başlatmak için birkaç farklı seçeneğiniz var:

  • Hızlı ayarlar panelini görüntülemek için ekranın üstünden aşağı kaydırın, ardından sağ üst köşedeki güç düğmesine dokunun.
  • Güç menüsü görünene kadar yan düğmeye ve ses kısma düğmesine aynı anda uzun basın.
  • Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Yan tuş’a giderek yan düğmeyi güç düğmesi işlevi görecek şekilde değiştirin ve Kapat menüsünü seçin. Şu andan itibaren, güç düğmesine uzun basmak güç menüsünü getirecektir.

S21 Ultra, herhangi bir Galaxy Note serisi veya Galaxy Tab S serisi S-Pen kalem ile çalışacaktır. Veya bir S Pen içeren S21 Ultra çantayı tercih edebilirsiniz.

S21 Ultra’da S-Pen desteği
Bu gizli bir özellik değil, açık bir şekilde size söylenmedikçe o kadar da açık değil. Görüyorsunuz, S21 Ultra, Note serisinde olduğu gibi S Pen’i saklayacak hiçbir yere sahip değil. Yani telefonu Samsung’un sunabileceği en iyi şeyi istediğiniz için satın aldıysanız, daha iyisini bilemezsiniz.

Bir S Pen’iniz varsa, Ultra ile kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey, ucunu ekrana dokundurmaktır ve sadece çalışması gerekir. Kalemi ekranın yüzeyinin hemen üstüne getirirseniz, ekranda kalemi tanıdığını gösteren küçük bir simge görürsünüz. Ekrana dokunduğunuzda, Temassız Komut simgesi ekranda görünecek ve hızlı notlar, ekran görüntüleri vb. Almanıza izin verecektir.

Görüntülü görüşmelerinize efektler ekleyin
Hiç birinin Zoom’da bu süslü geçmişleri kullandığını gördünüz mü? Başka bir yerdeymişsiniz gibi görünmesini sağlayanlar? Bunu video görüşmelerinizde Galaxy S21’de yapabilirsiniz. Efektinizi seçmek için Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Görüntülü arama efektleri’ne gidin. Açın, ardından arka planınızın bulanık olmasını mı, bir rengi mi yoksa fotoğraflarınızdan belirli bir resmi mi istediğinizi seçin.

Uyarılara kolay erişim için Kayan bildirimleri açın
Android 11, Google’ın Facebook Messenger’ın Chatheads özelliğine çok benzeyen ve çalışan yeni Bubbles bildirim özelliğinin lansmanını getirdi. Yani, uyarıları görüntülemek için bildirim panelini aşağı kaydırmak zorunda kalmak yerine, yüzen bir daire size her zaman konuşmalarınıza hızlı erişim sağlar. Bubbles da aynı şeyi yapar, ancak Google’ın Mesajları gibi daha fazla uygulama için.

Bubbles, Samsung’un aynı özelliğin Akıllı açılır görünüm adlı sürümüne katılıyor. Ancak ikisini de kullanmadan önce etkinleştirmeniz gerekir.

Ayarlar> Bildirimler> Gelişmiş ayarlar> Kayan bildirimler‘e gidin. Her ikisinin de ekranda nasıl çalıştıklarını gösteren hızlı bir animasyonu olan, kullanmak istediğiniz seçeneği seçin. İkisi de olmasa bile, hangisini tercih ettiğinizi bulmak için hem Bubbles hem de Akıllı açılır özellik ile denemeler yapın.

Ekran widget’larını kilitle
Samsung’un Her Zaman Açık Ekran özelliği uzun zamandır benim favorim oldu. Bilgileri hızlı bir şekilde görmeyi veya ses çalmayı kontrol etmeyi kolaylaştırır, ancak Galaxy S21 ile daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayarlar> Kilit ekranı> Widget’lar seçeneğine giderseniz, Her Zaman Ekranda Göster ile birlikte kullanmak istediğiniz her bir widget’ı açabilirsiniz. Ardından, telefonunuz her kilitlendiğinde ve AOD etkin olduğunda, tüm widget’larınızı görüntülemek için saate iki kez dokunun.

Telefonunuzda herhangi bir şey arayın
Bir uygulamayı, kişiyi veya dosyayı bulmada sorun mu yaşıyorsunuz? Hızlı ayarlar kısayol panelini incelemek için ekranın üstünden aşağı kaydırın, ardından tam hızlı ayarlar panelini görüntülemek için tekrar aşağı kaydırın. Ekranın üst kısmındaki arama simgesine dokunun ve sorgunuzu yazın.

Galaxy S21’i ve özelliklerini araştırmaya devam ettikçe, bulduğumuz daha fazla gizli özellik eklemeye devam edeceğiz. Bir favoriniz varsa, bir yorum bırakın. Hala S21 ile ilgili kararsızsanız, incelememizi okuduğunuzdan emin olun. Ve sonra, eğer ikna olursanız, hemen bir tane sipariş edebilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 6 Gizli Samsung Galaxy S21 Özelliği

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör