Clubhouse, Veri Koruma Uygulamalarını İncelediğini Söyledi

blank
Twitter Alanları, Clubhouse'da Daha Geniş Testler Yapıyor

İçerik: Clubhouse, Veri Koruma Uygulamalarını İncelediğini Söyledi

Clubhouse, Veri Koruma Uygulamalarını İncelediğini Söyledi. ABD’nin yalnızca sesli sosyal medya uygulaması Clubhouse, Stanford İnternet Gözlemevi tarafından yayınlanan bir raporun, kullanıcıların verilerini Çin hükümeti tarafından erişime açık bırakan güvenlik kusurları içerdiğini söylemesinin ardından veri koruma uygulamalarını gözden geçirdiğini söyledi. Uygulama, Stanford Üniversitesi’ndeki araştırma grubu tarafından yayınlanan araştırmaya yanıt olarak, uygulamayı Çin’de kullanıma sunmamayı tercih etmesine rağmen, bazı kişilerin uygulamayı indirmek için bir geçici çözüm bulduklarını ve bu da konuşmaların bir bir kısmı Çin sunucuları üzerinden iletilebilir.

Araştırma grubu tarafından Cuma günü yayınlanan bir açıklamada şirket, “Stanford İnternet Gözlemevi’ndeki araştırmacıların yardımıyla, veri korumamızı daha da güçlendirebileceğimiz birkaç alan belirledik” dedi. “Önümüzdeki 72 saat içinde, Clubhouse müşterilerinin Çin sunucularına ping göndermesini önlemek için ek şifreleme ve bloklar eklemek için değişiklikler yapıyoruz. Ayrıca, bu değişiklikleri incelemek ve doğrulamak için harici bir veri güvenliği firmasıyla da bağlantı kurmayı planlıyoruz.”

Çin anakarasından çok sayıda yeni kullanıcı katıldı ve Sincan gözaltı kampları ve Hong Kong Ulusal Güvenlik Yasası gibi hassas konuları içeren konulardaki tartışmalara katıldı. Ancak uygulamaya erişimlerinin geçen hafta engellenmesi, hayal kırıklığı ve hükümet gözetimi korkularını tetikledi. Stanford İnternet Gözlemevi, Çinli teknoloji firması Agora’nın Clubhouse’a arka uç altyapısı sağladığını ve Agora’nın muhtemelen Çin hükümetine erişim sağlayan kullanıcıların ham sesine erişebileceğini doğruladığını söyledi.

Ayrıca, Çin’de barındırıldığına inandığı sunuculara aktarılan oda meta verilerinin ve Çinli kuruluşlar tarafından yönetilen sunuculara ses iletildiğini gözlemlediğini söyledi. Bununla birlikte, ses ABD’de saklanıyorsa Çin hükümetinin verilere erişemeyeceğine inandığını da ekledi.

2 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse, Veri Koruma Uygulamalarını İncelediğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör