Ford F-150 EV Bataryaları 10 Yıllığına ABD’den Yasaklanacak

blank
Ford F-150 EV Bataryaları 10 Yıllığına ABD'den Yasaklanacak

İçerik: Ford F-150 EV Bataryaları 10 Yıllığına ABD’den Yasaklanacak

Ford F-150 EV Bataryaları 10 Yıllığına ABD’den Yasaklanacak: Mayıs 2019’da ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu, rakip LG Chem’in SK Innovation’ın elektrikli araç pilleri ile ilgili değerli ticari sırları çaldığı yönündeki iddialarına dayanarak, Koreli bir pil tedarikçisi olan SK Innovation hakkında bir soruşturma açma kararı aldı. Şimdi USITC resmi bir karar çıkardı ve SK Innovation ya da bileşenlerine güvenecek otomobil üreticileri için ideal görünmüyor.

USITC web sitesine atıfta bulunan Bloomberg, USITC’nin SK Innovation’a EV pil bileşenlerini ABD’ye ithal etmesini 10 yıl süreyle yasakladığını bildirdi. SK Innovation’ın LG Chem’in davasını kanıtlamasına yardımcı olabilecek kanıtları yok ettiği iddialarının ardından USITC, yaklaşık iki yıl önce başlayan bir soruşturmayı kapatarak, sadece bu hafta kararını verdi.

SK Innovation, işi hemen durdurmaya zorlanmıyor. Şirkete, yaklaşmakta olan elektrikli Ford F-150 varyantı için bileşen ithal etmeye devam etmesi için dört yıl verildi ve Volkswagen’in MEB ölçeklenebilir elektrikli aracıyla çalışan yaklaşan ABD pazarındaki EV’leri için de aynı şeyi yapması için iki yıllık bir süre verildi.

Bir Ford sözcüsü yaptığı açıklamada, “ITC kararı, tamamen elektrikli Ford F-150’yi 2022 ortalarında pazara sunma planlarımızı destekliyor” dedi. Ayrıca, bir Twitter gönderisinde Ford CEO’su Jim Farley, iki şirketin “ABD’li üreticiler ve işçilerin çıkarına en iyi şekilde hizmet edecek” gönüllü bir anlaşmaya varabileceklerini umuyordu.

Otomobil üreticisi sözcüsü, “ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu kararını ve Volkswagen üzerindeki etkisini analiz etmeye devam ediyoruz” dedi.

LG Chem ve SK Innovation temsilcileri, yorum taleplerini hemen geri göndermedi. SK Innovation, Reuters’e USITC kararından “pişmanlık duyduğunu”, LG Chem ise övgüde bulunduğunu söyledi.

Muhtemelen söz konusu araçların farklı tedarikçilerden gelen pilleri ve bileşenleri barındırmak için bazı ince ayarlamalar yapması gerekecek, ancak tam olarak ne kadar çalışmanın gerektiği sorusu göreceğiz. Bloomberg’e göre Ford, Mayıs ayında USITC’ye “EV pillerinin bir el fenerindeki piller gibi değiştirilemeyeceğini” söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford F-150 EV Bataryaları 10 Yıllığına ABD’den Yasaklanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor: Airbus, Flightlab’da gelişmiş otonom helikopter testleri gerçekleştiriyor. Airbus, Vertex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör