Liselerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

blank
Liselerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

İçerik: Liselerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Liselerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü uzaktan eğitim ile başlayacak ve yüz yüze eğitim 01 Mart 2021 Pazartesi tarihinden itibaren 12inci sınıfta seyreltilmiş sınıf uygulaması ile başlayacaktır.

Yüz yüze eğitime katılım isteğe bağlı olacak ve öğrencinin devam etmesi gerekmeyecektir. Ortaöğretim kurumlarının tüm sınıf seviyelerinde ilk yarıyıl için yapılamayan sınav takviminin 01 Mart 2021 tarihinden itibaren iki haftayı geçmemesi planlanacak, sınavların uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirler alınacak, İlk yarıyılla ilgili tüm iş ve işlemler 19 Mart 2021 Cuma gününe kadar e-okul sistemi tarafından işlenecektir. İller arası hareketliliği azaltmak amacıyla yüz yüze eğitim kapsamına alınmayan öğrenciler KKTC dahil öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türündeki eğitim kurumlarında diledikleri takdirde sınavlara girebileceklerdir.

 • Orta öğretim kurumlarında yüz yüze eğitim ne zaman başlar?
  2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü uzaktan eğitim ile başlayacak ve yüz yüze eğitim 2021 01. Mart 2021 Pazartesi tarihi itibariyle sınıfta başlayacaktır.
 • Yüz yüze eğitime katılmak zorunlu olacak mı?
  Yüz yüze eğitim ile yapılacak eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlıdır ve devam şartı aranmaz. Ancak yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak öğrenciler için eğitim kurumunun öğrencilerin devamlılığını takip etmesi ve bu kapsamda gerekli tedbir ve tedbirleri alması için dilekçe ile velilerinin talebi Covid-19 salgını kapsamında herhangi bir nedenle öğrencilerini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediklerini söyledi. Eğitim kurumu müdürlüğüne iletilmesi gerekecektir.
 • Yüz yüze eğitimde 12. sınıfa kaç saat ders verilmesi planlanıyor?Sınıflarda 01 Mart 2021 Pazartesi tarihinden itibaren yüz yüze dersler öğretim kurumu müdürlüklerince belirlenecek ve derslere göre haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde planlanacaktır. merkezi sınavlarla ilgili öğrencilerin beklenti ve ihtiyaçları dikkate alınarak haftalık ders programlarındaki ders saatleri. .
 • İşletmede ikinci dönemde beceri eğitimine devam edilecek mi?
  Mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarında ilk dönemden itibaren işletmelerde beceri eğitimine devam edenler ile ikinci dönemde de devam etmek isteyenlerin durumu değerlendirilecek ve bu eğitime 15 Şubat Pazartesi gününden itibaren devam etmeleri sağlanacaktır.
 • Okul yurtları açılacak mı?
  Yüz yüze eğitim ve öğretim ile ölçme ve değerlendirme uygulamaları süresince konaklama ihtiyacı olan öğrenciler, talep üzerine, ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak okul yurtlarından ücretli / ücretsiz yatılı ve sınav olarak yararlanabileceklerdir. pansiyonlu eğitim kurumlarında pansiyonda yoğunluk olmayacak şekilde planlanacaktır. Mesleki ve teknik orta öğretim kurumları ile güzel sanatlar ve spor liselerinde okuyan öğrencilerin konaklama talepleri, kayıtlı oldukları program türü ile kayıtlı oldukları okulların yurtlarında karşılanacaktır.
 • Sınıfların yüz yüze yapılamayan dersleri ve diğer sınıfların dersleri nasıldır?
  Yüz yüze planlanmayan 12. sınıf dersleri ve diğer sınıfların dersleri uzaktan eğitim kapsamında yürütülecek, öğrenciler yüz yüze ve uzaktan eğitim kapsamında öğretilen derslerin tüm konularından sorumlu olacaklardır. değerlendirme uygulamaları.
 • Ortaöğretim düzeyinde özel eğitim okulları ne zaman açılacak?
  Uzaktan eğitim 15 Şubat 2021 Pazartesi günü de Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı özel eğitim okullarında ve diğer okullarda özel eğitim sınıflarında başlayacak. 01 Mart 2021 Pazartesi tarihinden itibaren tüm özel eğitim okullarında ve söz konusu ortaöğretim kademesindeki tüm özel eğitim sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitime başlanacaktır.
 • Birinci dönem sınavı yapılamayan derslerin sınavları olacak mı?
  Orta öğretim kurumlarının tüm sınıf seviyelerinde ilk dönem için yapılamayan sınavlar, iki haftayı geçmemek üzere eğitim kurumu başkanlarının kurulmasıyla belirlenecek ve planlanacak ve okullarda yüz yüze yapılacaktır. Covid-19 salgın tedbirlerine uygun olarak.
0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Liselerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör