Yeni Hayatta Kalma Simülasyonu ‘Ashwalkers’ Yayınlandı

blank
Yeni Hayatta Kalma Simülasyonu 'Ashwalkers' Yayınlandı

İçerik: Yeni Hayatta Kalma Simülasyonu ‘Ashwalkers’ Yayınlandı

Yeni Hayatta Kalma Simülasyonu ‘Ashwalkers’ Yayınlandı: Ashwalkers, büyük bir volkanik felaketin gezegeni kasıp kavurup onu kısır ve gri toz kar fırtınaları ile örtülmüş halde bırakmasından 200 yıl sonra geçen açık uçlu bir hayatta kalma simülatörüdür. Dünyanın ucunda kıyamet sonrası bir ütopya olan Dome of Domes’a bir yolculukta oyuncular dört kaşiften oluşan bir partiyi yönetiyor: Korkusuz lider Petra; Sinh, yetenekli bir dövüşçü; Genç bir bilim adamı olan Kali; ve sürekli gözlemci olan keşifçi Nadir.

Ashwalkers, işçiliği, kaynak yönetimi, hayatta kalma sistemleri ve çok sayıda kişiler arası ve ahlaki yargı çağrılarına sahiptir ve bunların tümü 34 olası sondan birine yol açar. Oyuncu seçimi, oyunun temel mekaniğidir.

Ashwalkers’ın kreatif direktörü Matteo Gaulmier, “Bizim için distopik bir hikayeden çok bir laboratuvar,” dedi.

Bu doğruysa, Ashwalkers kıyametin bu tarafındaki en korkunç laboratuvardır. Oyun kül bulutlarıyla kaplı, sürekli dönen ve eski bir film makarası gibi ekranda katmanlı. Berrak siyah hatlar ve kırmızı kan sıçramaları, başka türlü doymamış bir ortamı vurguluyor, II.Dünya Savaşı’nın sonunda uzak bir Alman köyü perspektifinden yabancı düşmanlığının dehşetini anlatan bir Fransız dizisi olan Sin City ve Le Rapport de Brodeck adlı grafik romanlara selam veriyor. . Bu arada, Ashwalkers’ın film müziği elektronik dalgalarda yavaşça kendi üzerine kuruluyor ve sonunda oyuncuları Disasterpeace’in Hyper Light Drifter’daki çalışmasından esinlenen ağır bir ses atmosferine hapsediyor.

Gaulmier, “Oyuna başladığımızda, nükleer kış gibi daha klasik bir kıyamet yaşadık ve yavaş yavaş temayı daha orijinal, daha az görülen bir şeye değiştirdik” dedi. Kül rengi kıyameti bulduk. Bu pek istismar edilmedi, bu yüzden bunun için gittik ve yavaş yavaş oyun neredeyse doğal bir şekilde siyah-beyazdan gri tonlarına geçmeye başladı. Bu, doğrudan küllere, tabii ki gri küllere ve ölüm temasına atıfta bulunuyordu. “

Bağımsız stüdyo binası Ashwalkers, Nameless XIII, Fransa’nın Toulouse kentinde bulunuyor ve Gaulmier, ETPA fotoğrafçılık ve oyun tasarımı okulundan yeni mezun oldu. Nameless XIII’in CEO’su, Dontnod’un kurucu ortağı ve ikonik kendi maceranı seç serisi Life is Strange’in ortak yaratıcısı Herve Bonin’dir. Bonin, etkileşimli anlatılar konusunda ortak felsefeleri olduğunu fark ettikten sonra Gaulmier ve öğrenci ekibinin Ashwalker’ı inşa etmesine yardım etmeyi seçti.

Bonin, “Hikayeyi ifade etme şekli, kendilerine çekici bir hikaye nasıl yapılacağı, seçenekler neler olduğu ve devasa bir evrende oyuncu olma gibi sorular sorma şekli,” dedi. “Tabii ki Life is Strange ile aynı oyun değil, ama aynı tür ayrıntılar, arkasında aynı türden yansıma ve öğrencilerin zaten öğrendikleri metodoloji. Yeteneği tanıyorum ve yetenek gördüğümde yapılacak tek şey bunu desteklemek. Matteo ve genç ekibi, harika şeyler yapıyorlar. “

34 farklı sonla, Ashwalker’ların bazı oyunları kısa olacak ve tek bir alanda tutulacak, diğerleri ise daha uzun olacak ve daha fazla alanı kaplayacak. Ashwalker’lar oyuncuları yargılamaz veya “iyi” ve “kötü” kararlar için karma ağaçları teklif etmez. Oyuncuların ahlakın ve hayatta kalmanın sınırlarını ve aşırı – ve günlük – koşullarda insan olmanın ne anlama geldiğini karıştırmasına izin verir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Hayatta Kalma Simülasyonu ‘Ashwalkers’ Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör