ABD, TikTok ve WeChat Davalarını Askıya Aldı

blank
ABD, TikTok ve WeChat Davalarını Askıya Aldı

İçerik: ABD, TikTok ve WeChat Davalarını Askıya Aldı

ABD, TikTok ve WeChat Davalarını Askıya Aldı: Biden yönetimi, iki federal temyiz mahkemesinden, eski Başkan Donald Trump’ın TikTok ve WeChat’i Amerika Birleşik Devletleri’nden yasaklama girişimleri nedeniyle davayı durdurmasını istedi.

Çarşamba günü yapılan bir mahkemede ABD hükümeti, Biden yönetiminin Trump yönetiminin Çin bağlantılı sosyal medya şirketine yaklaşımını gözden geçirirken bir duraklama istediğini söyledi. TikTok yorum yapmayı reddetti, ancak dosyaya göre hükümetin önergesine karşı çıkmadı.

Yönetim Perşembe günü, Çinli bir ana şirketin sahip olduğu başka bir uygulama olan WeChat’in geleceği ile ilgili bir davada aynı incelemeyi gerekçe göstererek benzer bir talepte bulundu. WeChat yorum yapmayı reddetti.

Trump, TikTok’un daha önce temelsiz olarak nitelendirdiği bir iddia olan, uygulamanın ulusal güvenlik riski oluşturduğunu iddia ettiği için TikTok’u kısmaya çalıştı. Geçen yıl, yönetimi Çinli olmayan sahiplere satışı zorlamaktan ABD uygulama mağazalarının uygulamayı taşımasını yasaklamaya kadar şirkete yönelik çeşitli kısıtlamalar getirmeye çalıştı.

Birden fazla mahkeme, uygulama mağazası yasağı ve internet omurga şirketlerinin TikTok trafiğini taşımasını yasadışı hale getirecek kurallar dahil olmak üzere bir dizi kısıtlamayı engelleyen ön tedbirler çıkardı.

Trump’ın Adalet Bakanlığı, şu anda Washington DC’deki bir federal temyiz mahkemesinde incelenmekte olan bir itirazda bulundu.
Ticaret Departmanı ayrıca, Tencent’e ait WeChat’i, adli sorunlara yol açan benzer kısıtlamalarla hedef aldı.

Şimdi, Biden yönetimi her iki yasal süreci de askıya almak istiyor.
TikTok davasının Çarşamba günkü dosyasında, “Biden İdaresi göreve başladığından, Ticaret Bakanlığı, Bakan’ın bu temyizde söz konusu olan TikTok mobil uygulamasına ilişkin yasakları da dahil olmak üzere, yakın zamanda yayınlanan bazı ajans eylemlerini incelemeye başladı.” “Bu yasaklarla ilgili olarak, Bakanlık bu yasakları gerekçelendiren altta yatan kayıtların bir değerlendirmesini yapmayı planlamaktadır.

“Daha sonra hükümet, Başkan’ın 6 Ağustos 2020 İcra Kararında açıklanan ulusal güvenlik tehdidinin ve Amerikalıların ve verilerinin güvenliğini koruma düzenleyici amacının belirlenen yasakları garanti altına almaya devam edip etmediğini belirlemek için daha iyi bir konuma gelecektir.” dosyalama.

TikTok’u kısmen Oracle ve Walmart’a ait olan yeni bir şirkete dönüştürmek için önerilen bir anlaşma, Trump yönetiminden hiçbir zaman nihai onay almadı ve ayrı olarak beklemede.

Çarşamba günü gazetecilere konuşan Beyaz Saray Basın Sekreteri Jen Psaki, yönetimin TikTok’tan gelenler de dahil olmak üzere ABD verilerine yönelik potansiyel tehditleri değerlendirdiğini ve “bunları kararlı ve etkili bir şekilde ele alacağımızı” söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, TikTok ve WeChat Davalarını Askıya Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör