Ağrı Ölçen Bir Uygulama Alzheimer Hastalarına Yardımcı Olabilir

blank
Ağrı Ölçen Bir Uygulama Alzheimer Hastalarına Yardımcı Olabilir

İçerik: Ağrı Ölçen Bir Uygulama Alzheimer Hastalarına Yardımcı Olabilir

Ağrı Ölçen Bir Uygulama Alzheimer Hastalarına Yardımcı Olabilir:

Acı çektiğinizde, genellikle birine bundan bahsedebilirsiniz. Ancak iletişim güçlüğü çeken insanlar için bu her zaman bir seçenek değildir, yani ağrı genellikle fark edilmez, yanlış yorumlanır veya yanlış tedavi edilir.

Demans hastaları gibi acılarını bildiremeyenlere ses vermek için Avustralyalı bir girişim olan PainChek, ağrı seviyelerini değerlendirmek ve puanlamak için yüz analizi ve yapay zeka (AI) kullanan bir uygulama geliştirdi.

Bir bakıcı, akıllı telefon kullanarak deneğin yüzünün kısa bir videosunu kaydeder ve davranışları, hareketleri ve konuşmaları hakkındaki soruları yanıtlar. Uygulamanın yapay zekası, ağrıyla ilişkili yüz kası hareketlerini tanır ve bunu genel bir ağrı skorunu hesaplamak için bakıcının gözlemleriyle birleştirir.

Şirkete göre PainChek, ağrıyı% 90’ın üzerinde doğrulukla tespit edebiliyor ve dünya çapında 66.000’den fazla kişi üzerinde 180.000’den fazla ağrı değerlendirmesi tamamlandı. Uygulama, bakıma ihtiyacı olan yaşlı kişilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Ağrı seviyelerinin belirlenmesi
Tipik olarak, ciddi iletişim bozukluğu olan demans hastalarında ağrının değerlendirilmesi, bakıcıların ve sağlık uzmanlarının yüz ifadelerini ve davranışlarını gözlemlemelerini ve sonuçları Abbey Ağrı Ölçeği gibi standart bir ölçeğe göre yorumlamalarını içerir.

Batı Avustralya’daki Curtin Üniversitesi eczacılık okulundan bir bilim insanı ekibi 2012 yılında PainChek’i geliştirmeye başladı. Sübjektif kağıt tabanlı değerlendirmelere daha iyi bir alternatif bulmak istediler.
PainChek’in iş geliştirme direktörü Peter Shergill, “İnsanların yüzün duygularını çözmesi çok zor” diyor. Bu yüzden araç, onlarca yıllık araştırmalara dayalı olarak yüzün kodunu çözmek için yapay zeka ve algoritmalar kullanıyor. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ağrı Ölçen Bir Uygulama Alzheimer Hastalarına Yardımcı Olabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör