AirPods Pro ile Galaxy Buds Pro Karşılaştırması

İçerik: AirPods Pro ile Galaxy Buds Pro Karşılaştırması

Apple’ın 2000 TL’lik AirPods Pro’su, satın alabileceğiniz en iyi kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor, ancak Samsung, 1600 TL’lik Galaxy Buds Pro ile standart taşıyıcısını alıyor. Buds Pro, aktif gürültü engelleme ve uzamsal ses desteği ile AirPods Pro ile neredeyse aynı özellik kümesine sahiptir. Her birinin artılarını ve eksilerini tartmak için bu yazımızda iki kulaklığı karşılaştırıyoruz.

AirPods Pro

blank

En iyi ses yalıtımı ve şarj ömrü

AirPods Pro, iOS ve Apple cihazlarla sorunsuz çalışan ANC’ye sahip mükemmel bir kablosuz kulaklık çiftidir. Uzamsal sesi (aka sanal surround sesi) desteklerler ve ANC ile Galaxy Buds Pro’dan daha uzun ömürlü bir bataryaya sahiptirler. Ses kalitesi dengelidir, ancak tüm uygulamalarda sesi değiştirmek için evrensel bir ekolayzırları yoktur. AirPods Pro’yu, uzamsal ses ve hızlı geçiş gibi bazı özellikleri kaybetmiş olsanız da Android telefonlarla kullanabilirsiniz.

Galaxy Buds Pro

blank

Zengin ses kalitesi ve su geçirmezlik özelliği

Spesifikasyonlara gelince, Galaxy Buds Pro, Samsung’un kulaklık modellerinden AirPods Pro ile en karşılaştırılabilir olanıdır. Güçlü bir bas tepkisiyle harika ses çıkarırlar, ancak pil ömrü ANC etkinken AirPods Pro’nunki kadar uzun sürmez. Ayrıca, önceki Galaxy Buds’ların aksine iPhone’larla da iyi çalışmıyorlar, bunlar yazı yazarken Galaxy Giyilebilir iOS uygulamasında desteklenmiyor.

AirPods Pro daha küçüktür, kulağınızda daha hafiftir
Her ikisi de kulak içi kulaklıklardır, ancak tamamen farklı tasarımları vardır. AirPods Pro, kulaktan dışarı çıkan tıklanabilir bir gövdeye sahiptir ve yalnızca beyaz renktedir. Galaxy Buds Pro, üç renkte (gümüş, siyah veya mor) gelir ve yan tarafında musluk panelleri bulunan yuvarlak bir tasarıma sahiptir ve kulağınızda AirPods Pro’dan biraz daha ağırdır.

Her iki kulaklık çiftinin de küçük, orta veya büyük boyları değiştirilebilir uçları vardır. Uygunluk, kulağınızın şekline ve boyutuna bağlı olarak değişir, ancak bu iki modelin de egzersiz yaparken veya çok hareket ederken düzgün şekilde kalmamasıyla ilgili sorun yaşanıyor. Galaxy Bud Pro ipuçları, kulağınızda güvenli bir şekilde kilitlenmelerine yardımcı olan Galaxy Buds Plus gibi önceki modellerde bulunan kanat ucu kilitleriyle birlikte gelmiyor.

Galaxy Buds Pro, daha iyi ses kalitesi; AirPods Pro, daha iyi gürültü önleme
Güvenli bir şekilde oturduğunuz sürece bu iki kulaklık da kulağa hoş geliyor. Bu kesinlikle bir tercih meselesi, ancak ses kalitesi söz konusu olduğunda Galaxy Bud Pro’nun daha sıcak ses profilini ve daha belirgin bas tepkisini tercih ediyorum. Ekolayzırı, Galaxy Giyilebilir uygulamasında bas kuvvetlendirmeden yumuşaklığa kadar bir dizi farklı ön ayara manuel olarak da ayarlayabilirsiniz. AirPods Pro, aramalar arasında atlamak, müzik dinlemek ve podcast dinlemek istiyorsanız, aslında onların lehine çalışan daha nötr bir ses profiline sahiptir. Sesi sizin için dinamik olarak ayarlayan uyarlanabilir bir ekolayzerleri vardır.

Her ikisi de ortam gürültüsünü ortadan kaldırmada iyi bir iş çıkarırken, AirPods Pro, bir tepe fanının veya uçak motorlarının sesi gibi beyaz gürültüyü bastırmada daha etkilidir. Galaxy Buds Pro’daki ANC seviyesini yüksek veya düşük olarak ayarlayabilseniz de, iki ayar arasında gerçekten bir fark duyulmuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: AirPods Pro ile Galaxy Buds Pro Karşılaştırması

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir: Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör