Çin, Covid-19 Vaka Sayısını Sıfırladı

blank
Çin, Covid-19 Vaka Sayısını Sıfırladı

İçerik: Çin, Covid-19 Vaka Sayısını Sıfırladı

Çin, Covid-19 Vaka Sayısını Sıfırladı: Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, ülke genelinde son 19 saat içinde 24 yeni Covid-12 vakasının tespit edildiği, tüm vakaların yurt dışından geldiği bildirildi. Bu nedenle, Çin ana karasında art arda beş gün boyunca yerel kaynaklı vaka tespit edilmedi. Çin’in büyük bölümünde 19’u ağır olmak üzere 12 Covid-820 hastasının tedavisi devam ediyor.

Bahar tatilinde yaşanacak hareketliliği ve daha önce görülen yeni vakaları kontrol altına almak için yoğun bir aşılama ve test süreci yaşayan Çin, hastalığın yayılmasını önlemek için de ciddi önlemler aldı. Vatandaşlardan zorunlu olmadıkça seyahat etmemelerini isteyen hükümet, gezginlerden Covid-19 negatif testi de talep etme kararı aldı. Bu çalışmalar sonuç verdi ve Çin anakarasında 5 gündür hiçbir yerel vaka olmadı.

Salgının başlangıcından bu yana Çin’de toplam 89 vaka tespit edildi ve tedavilerinin ardından taburcu edilenlerin sayısı 748’e ulaştı. Toplam can kaybı 84 bin 292’de kaldı.

Açıklamada ayrıca 8 asemptomatik vakanın daha tespit edildiği bildirildi. Toplam 487 asemptomatik vaka tıbbi gözetim altındadır. Öte yandan Hong Kong ve Makao özel idari bölgeleri ile Tayvan bölgesinde toplam vaka sayısı 11’e yükseldi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Covid-19 Vaka Sayısını Sıfırladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Covid-19 Aşısının Yan Etkileri Nelerdir?

Covid-19 Aşısının Yan Etkileri Nelerdir? Covid-19 aşılama süreci devam ederken; Hala birçok soru cevap bekliyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör