Clubhouse, Çin’in Casusluk Korkuları İçin Güvenliği Artırıyor

blank
Clubhouse Android Uygulaması Mayıs 2021'de Piyasaya Sürülebilir

İçerik: Clubhouse, Çin’in Casusluk Korkuları İçin Güvenliği Artırıyor

Clubhouse, Çin’in Casusluk Korkuları İçin Güvenliği Artırıyor: Clubhouse, yüksek profilli tartışmaları ve sesli sohbete açılan bir yaklaşımla yutturmaca topluyor, ancak Çin hükümetinin, uygulamayı ülkede yasaklanmadan önce alan vatandaşları gizlice dinleyebileceği endişeleri de var. Ancak geliştiriciler, geçeni yapan kullanıcıları korumaya söz veriyor. Alpha Exploration, Stanford’un İnternet Gözlemevi’ne, Clubhouse uygulamalarının Çin sunucularına “ping göndermesini” engelleyen bloklar da dahil olmak üzere güvenlik önlemlerini sıkılaştırdığını söyledi. Teoride, Çinli casuslar uygulama faaliyetlerini takip etmekte daha zorlanacak.

Yükseltmeler ayrıca “ek şifreleme” içerir. Alpha Exploration değişikliklerin 72 saatlik bir süre içinde yürürlüğe girmesini bekliyordu ve değişiklikleri üçüncü taraf bir firma denetliyordu.

Kullanıcılar, Çinli yetkililerin ülkedeki sunuculardan geçen kaydedilmiş herhangi bir konuşmayı yasal olarak alabileceğinden endişeliydi. Çin’de Clubhouse’u yalnızca bir avuç iOS kullanıcısının kullandığına inanılırken, bunlar casusluk için başlıca hedefler olabilir – Çin hükümeti, VPN’ler gibi muhaliflerin gizli koordinasyonuna yardımcı olabilecek hizmetleri hevesle durdurdu.

Yeni önlemler Clubhouse’un büyümesi için çok önemli olabilir. Alpha Exploration, yalnızca davetiyeye yönelik odağını geçecek ve diğer platformlarda kullanıma sunulacaksa, kullanıcıları gerçekten özel ve güvenli olduğuna ikna etmek zorunda kalacak. Artık herhangi bir çalışma, daha fazla insana konuşmalara katılma konusunda güven verirse, işe yarayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse, Çin’in Casusluk Korkuları İçin Güvenliği Artırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör