Facebook 770 Milyar Dolarlık Klon Fabrikası Oldu

blank
Facebook 770 Milyar Dolarlık Klon Fabrikası Oldu

İçerik: Facebook 770 Milyar Dolarlık Klon Fabrikası Oldu

Facebook 770 Milyar Dolarlık Klon Fabrikası Oldu: Dört yıl önce, Facebook gerçekten dudak uçuklatan bir şey yapıyor gibi göründüğü heyecan verici bir an vardı. Şirket, Building 8 adında yeni bir donanım bölümü kurdu, DARPA’dan bir yönetici tarafından denetlenen bilim adamları ve mühendislerden oluşan bir kadro oluşturdu ve beyninizle yazmanıza ve cildinizle “duymanıza” yardımcı olacak teknoloji geliştirdiğini duyurdu.

Cesur fikrin gerçekten hayata geçip geçmeyeceği belli olmasa da, yenilikçi ve şirketin şimdiye kadar yaptığı her şeyden farklı bir his uyandırdı – Google gibi bir aya yolculuk fabrikası uzun zamandır biliniyordu. Ancak DARPA yöneticisi birkaç ay sonra Facebook’tan ayrıldı; Bundan bir yıl sonra, Facebook’un Amazon’un benzer bir ürünüyle (AMZN) rekabet etmek için yaptığı Portal akıllı hoparlöründe olduğu gibi, Bina 8’in adı Portal olarak değiştirildi.

Facebook, dünyanın en değerli, en büyük ve en iyi bilinen teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Google ile birlikte çevrimiçi reklamcılık pazarına hakimdir. Ancak son yıllarda, rakiplerinden popüler özellikleri klonlamak için, ilk önce kendi başına yenilikçi özellikler ve ürünler oluşturmaktan çok daha fazla manşet yaptı.

Facebook, beyin teknolojisi veya diğer yeni donanım cihazları yerine YouTube, Twitch, TikTok, LinkedIn, Pinterest ve Slack’ten kaldırılan uzun bir taklit ürün listesi yayınladı. Facebook, popüler flört uygulamalarını benimsedi, bir Craigslist rakibi başlattı ve Snapchat’in en popüler özelliği Stories’i 2016’da, ikincisi halka açılmadan kısa bir süre önce çaldı. Ve bu haftaki bir rapora göre, Facebook şimdi aynı şeyi o anın ses odaklı uygulaması Clubhouse ile yapmak istiyor.

Kopyalamaya ek olarak, Facebook onları yenemeyince satın aldı. 2012’de Instagram’ı, WhatsApp ve Oculus’u satın aldı.
Bu çabalardan bazıları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici kurumların incelemesine yol açtı. Bir grup başsavcıya liderlik eden New York Başsavcısı Letitia James’in ifadesiyle, Facebook “daha küçük rakipleri ezmek ve rekabeti ortadan kaldırmak için egemenliğini ve tekel gücünü” kullanmakla suçlanıyor. uygulamalar. (Facebook daha önce satın almalarının düzenleyiciler tarafından onaylandığını ve kullanıcıların hizmetlerini değer sağladıkları için seçtiklerini söylemişti.)

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook 770 Milyar Dolarlık Klon Fabrikası Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör