Facebook, Artık Daha Az Politik İçerik Göstermeye Başlayacak

blank
Facebook, Artık Daha Az Politik İçerik Göstermeye Başlayacak

İçerik: Facebook, Artık Daha Az Politik İçerik Göstermeye Başlayacak

Facebook, Artık Daha Az Politik İçerik Göstermeye Başlayacak:

Çarşamba günkü bir blog yazısında, sosyal medya platformunun bu hafta Brezilya, Endonezya ve Kanada’da “Haber Kaynağındaki siyasi içeriğin dağıtımını insanların küçük bir yüzdesi için geçici olarak azaltacağını” söyledi. Değişiklikler, önümüzdeki haftalarda sınırlı sayıda ABD’li kullanıcıya uygulanacaktır.

Facebook ürün yönetimi direktörü Aastha Gupta, “Bu ilk testler sırasında, insanların akışlarındaki siyasi içeriği farklı sinyaller kullanarak sıralamanın çeşitli yollarını keşfedeceğiz ve ardından ileriye dönük olarak kullanacağımız yaklaşımlara karar vereceğiz” dedi. Blog yazısı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin geçen hafta yaptığı kazanç görüşmesinde değişikliklere işaret etti. “Şu anda topluluğumuzdan duyduğumuz en önemli geri bildirimlerden biri, insanların politika istemediği ve hizmetlerimizdeki deneyimlerini devralmak için savaştığıdır” dedi.

Yanlış seçimle mücadeledeki eksiklikleri ve siyasi reklam politikaları nedeniyle ateş altında kalan şirket, siyasi içeriğin Amerika Birleşik Devletleri’nde Facebook’ta (FB) insanların gördüklerinin yalnızca% 6’sını oluşturduğunu iddia ediyor. Siyasi içeriği nasıl tanımladığı sorulduğunda Facebook, “siyasi içerik sinyallerini aramak ve bir gönderinin siyasetle ilgili olup olmadığını tahmin etmek için” makine öğrenimi eğitimli olarak bilinen yapay zekayı kullanacağını söyledi. Test, siyasetle ilgili haberlerin yanı sıra aile ve arkadaşlar tarafından yapılan siyasi gönderileri içerecek.

Facebook, Covid-19 bilgilerini ulusal ve bölgesel sağlık yetkililerinden ve resmi hükümet kurumlarının gönderilerinden siyasi içerik deneyinden muaf tutacak.

Gupta, “Siyasi içeriği Facebook’tan tamamen kaldırmadığımızı belirtmek önemlidir,” diye yazdı. “Amacımız, insanların Facebook’taki siyasi içeriği bulma ve bunlarla etkileşim kurma becerilerini korumak ve aynı zamanda her bir kişinin Haber Kaynağının üst kısmında buna duyulan iştahına saygı duymaktır.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Artık Daha Az Politik İçerik Göstermeye Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Spotify, Podcast Özelliğini Geliştirecek Bir Startup Satın Aldı

Spotify, Podcast Özelliğini Geliştirecek Bir Startup Satın Aldı: Spotify, platformda dinlemek için yeni podcast’ler bulmayı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör