Galaxy S21 Ultra: Tüm Yeni Kamera Özellikleri

blank
Galaxy S21 Ultra: Tüm Yeni Kamera Özellikleri

İçerik: Galaxy S21 Ultra: Tüm Yeni Kamera Özellikleri

Galaxy S21 Ultra: Tüm Yeni Kamera Özellikleri, acemilerin ve profesyonellerin dışarıda ve dışarıdayken harika fotoğraflar çekmesine yardımcı olacak özelliklerle dolu, müthiş bir kamera olduğunu şimdiden kanıtladı. Galaxy S20 Ultra’dan dramatik bir revizyon değil, 108 megapiksel sensör ve 100x yakınlaştırma gibi başlık özelliklerinin her iki telefonda da ortak olması. Ancak bilinmesi gereken bazı yeni numaralar var.

Tek Çekim
Tek Çekim, telefonun, yalnızca deklanşöre bir kez basarak, her biri farklı bir efekt uygulanmış birden çok görüntü ve video klip çekmesini sağlayan bir işlevdir. Amacı, önceden belirli bir stile, yakınlaştırma merceğine veya filtreye karar vermek zorunda kalmadan çocuğunuzun doğum günü hediyesini açarken olduğu gibi çok çeşitli ilginç fotoğraflar ve videolar çekmenize olanak sağlamaktır.

Galaxy S20’de başlatılan bir özellikti, ancak daha fazla efekt üretmek için genişletildi. Kulağa karmaşık geliyor ama kullanmak çok basit. Başlamak için, deklanşör düğmesinin yanındaki mod kadranında Tek Çekim kamera moduna dokunun. Ardından yapmanız gereken tek şey deklanşöre dokunmak ve her şeyi çekmek için gereken 10 saniyeyi beklemek. Buradaki fikir, telefonun sizin için tüm farklı seçenekleri oluşturmak için üzerinde çalışacak daha fazla malzemeye sahip olması için etrafta dolaşmanız, belki de kamerayı yüzler arasında kaydırmanızdır.

Yakınlaştırmayı kullanma
S21 Ultra, 3x optik yakınlaştırmaya, 10x optik yakınlaştırmaya sahiptir ve dijital olarak yakınlaştırılmış görüntüleri 30x ve 100x’e kadar çekebilir. Bunları kullanmak çok kolay. Standart kamera modunda, deklanşör düğmesinin yanında küçük yaprak simgeleri göreceksiniz. Tek bir yaprak, yakınlaştırmak (yani yaprağa yaklaşmak) anlamına gelir; Üç yapraklı simge, süper geniş lensin kullanılması anlamına gelir (yani, tek çekimde daha fazla yaprak yakalama). Simgelere dokunmak sizi hızlı bir şekilde 3x veya 10x yakınlaştırmaya götürür, ancak yanlarında açılan sayılara da dokunabilirsiniz.

Gece modu
S21 Ultra’daki uygun Gece modu, telefonda yeni olup olmadığınızı bulmak sinir bozucu olabilir ve ilk başta orada olduğunu bile bilmeyebilirsiniz. Telefon, standart kamera modunda harika düşük ışıklı görüntüler çekebilir, ancak işler gerçekten karanlık olduğunda, deklanşör düğmesinin yanındaki mod panelinde Daha Fazla seçeneğine gidin ve çok çeşitli farklı çekim seçenekleri göreceksiniz.

Bunlardan birine Gece denir ve bir ay görüntüsüyle temsil edilir. Bu modda, telefon, daha fazla ışık yakalamak için birkaç saniyeden uzun bir süre bir fotoğraf çekecektir. Çekimi olabildiğince keskin tutmak için görüntü sabitlemeyi kullanırken, elinizi olabildiğince sabit tutarak veya el titremesini en aza indirmek için yakındaki bir duvarda veya başka bir nesnede ellerinizi sabitleyerek daha da iyi hale getirebilirsiniz.

blank

Yönetmenin Görüşü
S21 için yeni bir özellik olan Yönetmen Görünümü, farklı yakınlaştırma lensleri kullanarak çektiğiniz sahnenin nasıl görüneceğinin küçük resimlerini gösteren bir video özelliğidir. Bunu Gece moduyla aynı menü ekranında bulacaksınız (mod seçim çarkında Daha Fazla’ya dokunun). Oraya vardığınızda, farklı küçük resimleri anında göreceksiniz ve her yakınlaştırma uzunluğunda video kaydetmeye başlamak için üzerlerine dokunabilirsiniz.

Yönetmen Görünümü, ön ve arka kameralarla aynı anda video kaydetmenize olanak tanıyan ek bir özelliğe sahiptir. Buradaki fikir, önünüzdeki bir sahneyi çekerken kendi tepkinizi de yakalayabilmenizdir. Yönetmen Görünümü’ndeyken, ekranın sağ üst köşesinde kare bir kutu göreceksiniz (dikey yönde tutulduğunda veya yatay tutulursa sol üstte). Buna dokunmak, öne bakan videonuzun nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçmenize olanak tanır; yüzünüzün ekranın yarısını kapladığı bölünmüş ekran görünümü veya ana görünümün üzerine yerleştirilmiş küçük bir pencere olarak göründüğünüz daha küçük resim içinde resim stili olarak.

108 megapiksel görüntüler
Ana kamera sensörünün 108 megapiksel çözünürlüğü çok büyük ve S20 Ultra ile aynı çözünürlük olmasına rağmen, onu iyileştirmek için bazı yazılım ayarlamaları yapıldı, bu yüzden henüz yapmadıysanız kontrol etmeye değer. Etkinleştirmek için standart kamera modunda başlayın ve ekranın üst kısmında (veya yatay modda tutuyorsanız solda) bazı simgeler göreceksiniz, bunlardan biri en boy oranı ve 3: 4, 1: 1 veya Tam gibi rakamlarla gösterilecektir.

Ona dokunduğunuzda 3: 4 108MP seçeneğini göreceksiniz. Yüksek çözünürlük modunu etkinleştirecek bir dokunma, ancak bu etkin olduğunda, yalnızca ana kameranın görüntü sensörüne bağlı olduğu için yakınlaştırma lenslerinden hiçbirini kullanamayacağınızı unutmayın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Galaxy S21 Ultra: Tüm Yeni Kamera Özellikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör