Heyecanlandıran iOS 14.5 Özellikleri

blank
Heyecanlandıran iOS 14.5 Özellikleri

İçerik: Heyecanlandıran iOS 14.5 Özellikleri

Heyecanlandıran iOS 14.5 Özellikleri: iOS 14 ilk olarak Eylül 2020’de iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden önce piyasaya sürüldü. O zamandan beri Apple’ın mobil işletim sisteminin yeni sürümleri, yeni özellikler ve hata düzeltmeleriyle ayda bir kez çıktı. En son sürüm – iOS 14.4 – 26 Ocak’ta piyasaya sürüldü.

iOS 14.5 büyük olasılıkla bu ayın sonunda gelecek; genel beta sürümü şu anda mevcuttur. İşletim sisteminin en son sürümü, bir maske takarken telefonunuzun kilidini açmanızı kolaylaştıran (aynı zamanda bir Apple Watch’a (Amazon’da 169 $) sahip olduğunuz sürece) ve uygulamaların kullanıcı izni istemesini gerektiren yeni özellikler içerecektir. verileri ve etkinliği izlemeden önce.

İOS 14.5 hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey, ne zaman indirilmeye hazır olacağı ve hangi yeni özellikleri bekleyebileceğiniz de dahil.

İOS 14.5 çıkış tarihi ne zaman?
Apple’ın işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 14.5, artık herkese açık beta olarak mevcuttur. Bu, onu indirebileceğiniz anlamına gelir, ancak Apple son sürümünden önce hala üzerinde çalıştığı için bazı hatalar içerebilir. Düzenli olarak kullandığınız cihaza herhangi bir beta indirmenizi önermiyoruz.

Apple, iOS’un yeni bir sürümünü ne zaman yayınlayacağını kamuya açıklamıyor, ancak bazı ipuçlarını takip edebiliriz. İOS 14.5 için geliştirici beta 1 Şubat’ta ve genel beta kısa süre sonra kullanıma sunulduğundan ve sürümler yaklaşık olarak ayda bir çıktığından, iOS 14.5’in son sürümünü Şubat ayında görmeyi bekleyebiliriz.

İOS 14.5 genel beta sürümünü nasıl indirebilirim?
İOS 14.5 genel beta sürümünü indirmek ve yeni özelliklerden bazılarını denemek istiyorsanız (yine, hatalar olabileceğinden bunu genellikle kullanmadığınız bir cihazda yapmanızı öneririz), önce imzalamanız gerekir Apple’ın Beta Yazılım Programı için hazır. Bunu yapmak için beta.apple.com/sp/betaprogram adresine gidin ve Kaydol’u tıklayın. Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmeniz ve hüküm ve koşulları kabul etmeniz gerekir. İOS’a dokunun ve Başlayın altında Apple aygıtınızı kaydettirin’i tıklayın. Oradan bunun nasıl yapılacağına dair daha fazla talimat bulacaksınız.

Programın bir parçası olduğunuzda Ayarlar> Yazılım Güncelleme‘ye gidebilir ve iOS 14.5 Genel Beta’yı gördüğünüzde İndir ve Yükle’ye tıklayabilirsiniz.

Genel olarak mevcut olduğunda iOS 14.5’i nasıl indirebilirim?
Yayınlandığında, iOS 14.5’in artık mevcut olduğunu ve indirmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı almalısınız. Veya aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel’i seçin.
  3. Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

Cihazınız Apple’ın sunucularına bağlanacak ve sizden güncellemeyi indirip yüklemenizi isteyecektir. Kurulumu tamamlamak için talimatları izleyin. Cihazınız yeniden başladığında iOS 14.5 çalıştırıyor olacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Heyecanlandıran iOS 14.5 Özellikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör