Instagram, Reels Videoların Daha Tiktok Benzeri Olmasını İstiyor

blank
Instagram, 13 Yaştan Küçükler İçin Bir Sürüm Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Instagram, Reels Videoların Daha Tiktok Benzeri Olmasını İstiyor

Instagram, Reels Videoların Daha ”Tiktok” Benzeri Olmasını İstiyor:

Salı günü Instagram, ana ekrandaki özel Makaralar sekmesinde önerdiği videolarda, diğer platformlardan filigran veya logo içeren videoları sunmamak da dahil olmak üzere değişiklikler yaptığını söyledi.
“Araştırmada, insanların diğer uygulamalardan geri dönüştürülen veya bulanık ve düşük çözünürlüklü içerik gördüklerinde daha az tatmin edici bir deneyime sahip olduklarını duyduk. Bu nedenle, bu içeriği Reels sekmesi gibi yerlerde daha az keşfedilebilir hale getiriyoruz,” dendi.

Instagram, TikTok’tan adıyla bahsetmiyor, ancak CNN Business daha önce, Makaralar arasında gezinirken bir TikTok videosunu birbiri ardına görmenin yaygın olduğunu bildirdi. Bazı etkileyiciler, TikTok’larını Reels’da yeniden yayınladıklarını da kabul ettiler.

Etkileyici pazarlama şirketi BEN’in CEO’su Ricky Ray Butler, “İnsanlar TikTok’larını sadece Reels’te logo ile tanıttığında deneyimi gerçekten ucuzlatıyor” dedi. “Instagram bir TikTok çiftliği haline geldi.”
Bu tür videolar, Makaralar sekmesinde sık sık önerilmeyecek olsa da, profillerinde veya feed’de kullanıcının takipçilerine gösterilmeye devam edecek.

Instagram, Ağustos ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde Reels’ı piyasaya sürdü, ancak TikTok klonu çekişmek için mücadele etti. Yine de Instagram bu özelliği ikiye katladı, Makaralara ana ekranda kendi düğmesini verdi ve ek düzenleme yetenekleri gibi daha fazla araç ekledi.

Sosyal medya uzmanları, TikTok’un kültürel etkisi, güçlü içerik önerme algoritması ve uygulamanın, büyüyen rakip video teklifleri listesine sahip olan Instagram’lardan çok daha fazla odaklanmış olması da dahil olmak üzere, Reels’ın neden işe yaramadığının birkaç nedenine işaret ettiler.

Geçen yıl TikTok’ta “Spotlight” adıyla kendi dönüşünü başlatan Snapchat, kullanıcıların farklı platformlardan filigranlı videolar yüklemesine izin vermiyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Reels Videoların Daha Tiktok Benzeri Olmasını İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör