Mercedes, 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağırıyor

blank
Mercedes, Yaklaşık 1,3 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

İçerik: Mercedes, 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağırıyor

Mercedes, 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağırıyor: Car and Driver, Mercedes-Benz USA, eCall yazılımındaki bir arızadan dolayı 1.29 milyon aracı geri çağırdığını ve bunun bir kazadan sonra acil durum müdahale ekiplerine aracın doğru konumunu sağlayamayabileceğini bildirdi.

Geri çağırma, 2016-2021 model yılları arasında satılan araçları kapsar ve CLA Sınıfı, GLA Sınıfı, GLE Sınıfı, GLS Sınıfı, SLC Sınıfı, A Sınıfı, GT Sınıfı, C Sınıfı, E Sınıfı, S Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne göre Sınıf, CLS Sınıfı, SL Sınıfı, B Sınıfı, GLB Sınıfı, GLC Sınıfı ve G Sınıfı araçlar.

Otomobil üreticisi, sorundan kaynaklanan herhangi bir maddi hasar veya kişisel yaralanma durumunun farkında olmadığını ve havadan veya bayilere yüklenecek ücretsiz bir yazılım güncellemesi sağlamayı planladığını söyledi. Geri çağırma 6 Nisan’da başlayacak.

Mercedes-Benz, “iletişim modülünün güç kaynağının bir çarpışmadan kaynaklanan geçici olarak çökmesi, olası bir acil durum çağrısı sırasında aracın pozisyonunun yanlış olmasına neden olabilir” dedi. Ancak şirket, “otomatik ve manuel acil durum arama işlevinin diğer işlevleri tamamen çalışır durumda” dedi.

Reuters, 2019’da Mercedes-Benz’in Avrupa’da otomatik eCall sisteminin aracı için yanlış bir konum sağladığı bir olayı araştırdığını bildirdi. Şirket, yanlış bir araç konumunun iletildiği başka durumlar buldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes, 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor: Airbus, Flightlab’da gelişmiş otonom helikopter testleri gerçekleştiriyor. Airbus, Vertex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör