NVIDIA GeForce RTX 3060, 25 Şubat’ta Piyasaya Çıkıyor

blank
NVIDIA, RTX 3060'ın Kripto Madencilik Hızını Sınırlandırıyor

İçerik: NVIDIA GeForce RTX 3060, 25 Şubat’ta Piyasaya Çıkıyor

NVIDIA GeForce RTX 3060, 25 Şubat’ta Piyasaya Çıkıyor: NVIDIA, yeni üst düzey işlemcisi için bir çıkış tarihi belirledi, ancak bekleme en büyük zorluk olmayacak. Haber kaynaklarına göre, 329 $ ‘lık orta seviye GPU, 25 Şubat’ta 12: 00’da perakendecilerden satışa sunulacak. Üçüncü taraf bir video kartı çekmeniz gerekecek. RTX 3060 Ti ve diğer üst düzey kartların aksine, resmi bir Founders Edition olmayacak.

Baz 3060, GTX 1060 ve RTX 2060 gibi kartların ruhani bir halefidir ve donanım hızlandırmalı ışın izleme ve DLSS gibi özellikleri ilk kez 350 doların altındaki bir NVIDIA kartına getirir. ‘Sadece’ 3,584 CUDA çekirdeği, 192 bit bellek arayüzü ve 1,32 GHz temel saat hızı ile RTX 30 ailesinin bugüne kadarki en yavaş olanıdır. Bununla birlikte, aynı zamanda, 12GB RAM ile herhangi bir genel NVIDIA GPU’nun en fazla belleğine sahiptir – bu boşluğa ham hesaplama gücünüzden daha fazla ihtiyacınız varsa daha iyi bir seçim olabilir.

Zorluk, tahmin edebileceğiniz gibi, RTX 3060’ı stokta bulmaktır. NVIDIA, hem kripto para madenciliğindeki artış hem de sınırlı talep nedeniyle aylardır GPU kıtlığıyla uğraşıyor ve sadece ürünlere sahip olmak için yıllardır eski kartları satmaya başladığı noktaya kadar. NVIDIA’nın mali çeyreği Nisan ayı sonunda sona erene kadar üretimde bir iyileşme beklenmiyor. Yeterince hızlı hareket etmezseniz, RTX 3060 için bir prim ödemeniz (veya birkaç hafta beklemeniz) gerekebilir.

NVIDIA Avrupa pazarında da en önemli işlemci markalarının başında geliyor. Özellikle oyuncu kullanıcıların ilk tercihi olan NVIDIA RTX serisi Türkiye’de yüksek vergi oranına rağmen çok. iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Yeni işlemcinin henüz Türkiye’de ne kadarlık bir fiyat etiketiyle ortaya çıkacağı bilinmiyor. Yeni haberleri aldıkça sitemizden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA GeForce RTX 3060, 25 Şubat’ta Piyasaya Çıkıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör