Reddit CEO’su GameStop Duruşmasında İfade Verecek

blank
Reddit CEO'su GameStop Duruşmasında İfade Verecek

İçerik: Reddit CEO’su GameStop Duruşmasında İfade Verecek

Reddit CEO’su GameStop Duruşmasında İfade Verecek: 18 Şubat’ta House Financial Services Committee, bir grup Reddit günlük tüccarının bir araya gelmesinden sonra GameStop hisselerinin nasıl değer kazandığını incelemek için sanal bir duruşma yapacak. Komite Başkanı Maxine Waters, duruşma için tanıkların listesini yayınladı ve listeye Robinhood CEO’su VladTenev, Reddit CEO’su ve kurucu ortağı Steve Huffman’ın yanı sıra Redditor ve Roaring Kitty olarak da bilinen YouTube yayıncısı Keith Gill de dahil.

Bir New York Times raporu, Gill’in GameStop’ın piyasa değerindeki ani artışında nasıl merkezi bir rol oynadığını ayrıntılarıyla anlatıyor. Rapora göre, şirkete 53.000 dolarlık yatırım yaptıktan sonra 2020 yılı boyunca perakendeci hakkında tweet atıyor ve videolar çekiyor. Videolarını ve paylaşımlarını takip eden bir dizi Reddit tüccarı, perakendeciye karşı bahis yapan ve hisse senedi fiyatının düşmesini bekleyen hedge fonları için büyük kayıplara yol açan bir borsa çılgınlığına neden oldu. Sonuç olarak, Gill’in orijinal yatırımı şu anda 48 milyon dolar değerinde.

Tüccarlar komisyonsuz Robinhood uygulamasını kullandılar ve bu uygulama, kullanıcıların GameStop ve diğer bazı hisse senetlerinin alım satımını ellerinde paranın olmaması nedeniyle geçici olarak kısıtladı. Robinhood, kısıtlı hisse senetlerinin “sınırlı alımlarına” birkaç gün sonra izin vermeye başladı, ancak daha önce, müşterilerini, “piyasayı pazar için manipüle etme çabasıyla hizmetlerini kullanma becerisinden mahrum etmekle suçlayan bir toplu dava davasıyla vurulmadan önce değil. insanların ve finansal sezgilerin yararına. “

Senato Bankacılık Komitesi daha önce yaşananlardan sonra “borsanın mevcut durumu hakkında” bir duruşma yapacağını duyurmuştu. House Finansal Hizmetler Komitesi’nin “Oyun Durduruldu? Kısa Satıcılar, Sosyal Medya ve Perakende Yatırımcılar Çarpıştığında Kim Kazandı ve Kaybediyor” başlıklı duruşmasına gelince, 18 Şubat’ta 12: 00’da çevrimiçi olarak izleyeceksiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Reddit CEO’su GameStop Duruşmasında İfade Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör