Volkswagen CEO’su: Apple’dan Korkmuyorum

blank
Volkswagen CEO'su: Apple'dan Korkmuyorum

İçerik: Volkswagen CEO’su: Apple’dan Korkmuyorum

Volkswagen’in CEO’su Herbert Diess, teknoloji şirketinin potansiyel olarak yolda bir elektrikli arabası olmasına rağmen Apple tarafından korkutulmuyor.

Diess, Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine verdiği röportajda, “Otomobil endüstrisi, tek seferde devralabileceğiniz tipik bir teknoloji sektörü değildir” dedi. “Apple bunu bir gecede idare etmeyecek.”
Sektör gözlemcileri yıllardır Apple’ın (AAPL) kendi elektrikli, sürücüsüz arabasını piyasaya süreceğini tahmin ediyorlar.

Reuters, isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, Apple’ın 2024 yılına kadar bir binek araç üretmeyi planladığını bildirdiğinde, bu konuşma Aralık 2020’de yeniden alevlendi.
Apple, Nisan 2017’de Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Departmanından otonom araçları orada test etmek için bir izin aldı.
Morgan Stanley analistleri Aralık 2020’de yatırımcılara yazdığı bir notta, “[Elektrikli ve otonom araçlar] ve bağlantılı teknolojide çok fazla şey oluyor,” diye yazdı. 10 trilyon dolarlık küresel mobilite pazarı. “

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen, elektrikli otomobil alanında da baskın bir güç olmayı hedefliyor. Otomobil şirketi, Ocak ayında yayınladığı rakamlara göre 2020 yılında 231.600 bataryalı elektrikli araç sattı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen CEO’su: Apple’dan Korkmuyorum

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Land Rover, Hidrojen Yakıtla Çalışan Bir Defender’ı Test Edecek

Land Rover, Hidrojen Yakıtla Çalışan Bir Defender’ı Test Edecek: Jaguar Land Rover, 2036 yılına kadar …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör