Airbus, Havalimanlarında Hidrojen Kullanılmasını İstiyor

blank
Airbus, Havalimanlarında Hidrojen Kullanılmasını İstiyor

İçerik: Airbus, Havalimanlarında Hidrojen Kullanılmasını İstiyor

Airbus, Havalimanlarında Hidrojen Kullanılmasını İstiyor, Fransız uçak firması havalimanlarında hidrojen kullanımına dikkat çekmek için dünya çapında benzeri görülmemiş bir çağrı başlattı

Paris Bölgesi, Groupe ADP, Air France-KLM ve Airbus, Paris havaalanlarında hidrojenin yarattığı karbondan arındırma fırsatlarını keşfetmeye hava taşımacılığı operasyonlarını çağırıyor.

Fransız hükümetinin enerji geçiş stratejisiyle uyumlu olan bu bilinçlendirme çağrısı, 2035 yılına kadar sıfır emisyonlu uçaklar için çaba gösteren Avrupa Komisyonu tarafından destekleniyor.

Hidrojenin, havalimanı altyapılarının tasarlanma ve çalıştırılma biçiminde devrim yaratacağının bilinciyle, tüm paydaşlar, Paris havalimanlarını gerçek bir ‘hidrojen merkezi’ haline getirmeye yardımcı olacak gelişmeleri belirlemeyi ve desteklemeyi hedefliyor.

Paris bölgesinin uluslararası tanıtımından sorumlu International Choose Paris Region ajansının desteğiyle başlatılan uluslararası farkındalık çağrısı, hidrojen etrafında, büyük şirketler, küçük ve orta ölçekli işletmeler etrafında birleşen benzersiz bir havaalanı ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. ups, laboratuvarlar ve üniversiteler.

Bu açık inovasyon girişimi, havalimanı kentindeki tüm hidrojen değer zincirinde bu teknolojik atılımı başlatmak için önemli bir adımdır.

Beş ortak ortak bir hedefi paylaşıyor: Araştırma ve teknolojilerdeki gelişmeleri belirlemek ve karakterize etmek ve ardından, özellikle orta vadeli tedarik ve gelecekteki bir hidrojeni işletmek için daha büyük ölçekli kullanım zorluklarını belirlemek için, havalimanındaki hidrojen ihtiyaçlarını karşılamak için ekonomik olarak uygulanabilir çözümleri test etmek. motorlu uçak.

Bu önemli çağrı, üç ana temaya odaklanmaktadır:

Havalimanı ortamında depolama, taşıma ve dağıtım (sıvı veya gaz) (depolama sistemleri, mikro sıvılaştırma, uçak yakıt ikmali vb.)

Havalimanlarında ve tüm havacılıkta hidrojen kullanımının çeşitlendirilmesi (yer hizmetleri araçları ve ekipmanları, havaalanlarına ulaşan demiryolu taşımacılığı, yer operasyonları sırasında binalar veya uçaklar için enerji temini, vb.)

Hidrojen etrafında döngüsel ekonomi (sıvı hidrojene yakıt ikmali sırasında kullanılmış hidrojenin geri kazanımı, dekarbonize edilmiş hidrojen üretmek için bir reaksiyondan bir yan ürünün geri kazanılması, vb.)

Başvurular, 11 Şubat – 19 Mart 2021 tarihleri ​​arasında hidrojenhubairport.com üzerinden yapılacak ve seçilen projeler Nisan ayı sonunda duyurulacaktır.

Airbus Mühendislik Başkan Yardımcısı Jean-Brice Dumont, “Airbus, sürdürülebilir havacılığın geleceği için cesur bir vizyona sahip olmaya ve sıfır emisyonlu ticari uçuşa geçişi sağlamaya kararlı” dedi. Hidrojen, bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak en umut verici teknolojilerden biridir, ancak bunu tek başımıza yapamayız. Bu devrim aynı zamanda düzenleyici ve altyapı ekosistemlerimizin dünya çapında değişmesini gerektiriyor. Havalimanları bugünden bu geçişin sağlanmasında önemli rol oynamaktadır. Bu açık inovasyon girişiminin yaratıcı proje ve çözümlerin geliştirilmesini teşvik edeceğini umuyoruz ”dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Airbus, Havalimanlarında Hidrojen Kullanılmasını İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör