Apple Elektrikli Araba Projesi İçin Nissan’la da Konuşmuş

blank
Apple Elektrikli Araba Projesi İçin Nissan'la da Konuşmuş

İçerik: Apple Elektrikli Araba Projesi İçin Nissan’la da Konuşmuş

Apple Elektrikli Araba Projesi İçin Nissan’la da Konuşmuş: Hyundai ve Apple arasında söylentilere göre kendi kendine çalışan bir EV ile ilgili bir ortaklık hakkında görüşmelerin başlamasının ardından Hyundai, “Apple’ın Hyundai Motors da dahil olmak üzere çeşitli küresel otomobil üreticileriyle görüşmelerde olduğuna” inandığını söyledi. Financial Times’a göre, diğer otomobil üreticilerinden birinin Apple ile “son aylarda” görüşmelerde bulunan Nissan olduğu bildiriliyor. Ancak rapora göre tartışmalar “artık aktif değil”.

Reuters’a yaptığı açıklamada Nissan, “Apple ile görüşmelerde bulunmadığımızı” söyledi ve herhangi bir tartışma olursa, o zamandan beri sona erdiğini doğruladı. Nissan sözcüsü, “Ancak Nissan, sektördeki dönüşümü hızlandırmak için işbirlikleri ve ortaklıklar keşfetmeye her zaman açık” dedi.

Financial Times’a göre, görüşmeler kısa sürdü ve üst yönetim kademelerine ilerlemedi. Anlaşılan nokta, görünüşe göre Apple’ın Nissan’ın Apple markasıyla otomobil üretmesi ve onu bir OEM’e indirgemesi talebiydi.

Nissan COO’su Ashwani Gupta FT’ye verdiği demeçte söylentiyi doğrulamadan, “Araba ile gelen kendi müşteri memnuniyetimiz var. Araba yapma şeklimizi hiçbir şekilde değiştiremeyiz,” dedi. “Tasarım şeklimiz, geliştirme şeklimiz ve üretim şeklimiz Nissan olarak bir otomotiv üreticisi olacak.”

Hyundai, Apple ile konuştuğuna dair söylentileri doğruladığından bu yana, bir Apple otomobiline dair söylentiler aşırı hızda ilerliyor, ardından görüşmelerin artık aktif olmadığını söyledi. Apple’ın, tam gelişmiş bir otomobil üreticisi olmak yerine, teknoloji donanım ve yazılımını geliştirirken, EV platformunu tedarik etmek için yerleşik bir otomobil şirketinden istediği bildirildi. Nikkei’ye göre proje hakkında yarım düzine otomobil üreticisi ile görüştü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Elektrikli Araba Projesi İçin Nissan’la da Konuşmuş

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli Bu Yaz Yollara Çıkacak

Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli Bu Yaz Yollara Çıkacak: Renault mühendisleri bu yaz 30 adet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör