Dogecoin: İnternet Şakası Para Birimine Dönüştü

blank
Dogecoin: İnternet Şakası Para Birimine Dönüştü

İçerik: Dogecoin: İnternet Şakası Para Birimine Dönüştü

Dogecoin: İnternet Şakası Para Birimine Dönüştü:

Tarih 22 Haziran 2014. Kendini “ortalama bir inek” olarak tanımlayan Jackson Palmer, Kaliforniya’daki Sonoma Raceway’de bir Nascar yarışında tribünlerde zirvede. O 20’li yaşlarında Avustralyalı bir adam. Yarışa hiç ilgisi yok. Asla en çılgın rüyalarında bunun bu noktaya geleceğini düşünmemişti.

Altında muazzam bir kalabalık. Motorların ezici patlaması. Muazzam hızlarda koşuşturma: Yüksek performanslı bir yarış arabası olan # 98 Moonrocket. Önemli bir ayrıntı dışında, pistteki diğer arabalardan hiçbir farkı yok.

Arabanın kaputunda: bir köpek. Daha çok “Shibe” olarak bilinen bir Shiba Inu, köpek 2013’te popüler olan Doge meme’inde (internet şakası) ün kazandı.

Üstte: tüm büyük harflerle “DOGECOIN” kelimesi. Aşağıda: “dijital para birimi”.

Palmer durumu “çılgın”, “gerçeküstü” ve “deli” gibi kelimelerle anlatıyor. Bu anı bir “gerçeklik kontrolü” olarak hatırlıyor. Dogecoin bir tweet’ti, sonra gerçek dünyada para değerinde bir kripto para birimiydi. Altı ay sonra, geçerken yaptığı bir şakanın bir şekilde somut bir şeye dönüşmesini izledi. Tam uçuşta bir Dogecar.

blank

Palmer’a dünyanın ne kadar çılgın olabileceğini hatırlattı.

Bir sonraki büyük şey
Dogecoin, bir kripto para birimidir, bitcoin’e çok benzer şekilde, merkezi olmayan bir ağ üzerinden eşler arası işlemleri mümkün kılan bir dijital para türüdür. Önemli bir fark: bitcoin, orijinal blockchain kavram kanıtıdır. Bitcoin çığır açıyor. Bitcoin, 21. yüzyılda paranın çalışma şeklini dönüştürme potansiyeline sahip dünyayı değiştiren bir teknolojidir (bazılarına inanıyor).

Dogecoin, üzerinde köpek resmi bulunan dijital bir madeni paradır.

Sidney’deki Teknoloji Üniversitesi’nde kıdemli finans öğretim görevlisi olan Adrian Lee, “Dogecoin’e neden bu kadar değer verildiğini bilmiyorum,” diyor.

Tüm bu gelişmeler ve internetin de gücü sayesinde Dogecoin varlığını inanılmaz bir hızla büyüttü. Şu anda Bitcoinden sonra en değerli kripto para birimlerinden birisi olan Dogecoin değerini tam 35 kat arttırdı.. Hem de bir gecede.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dogecoin: İnternet Şakası Para Birimine Dönüştü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi. Twitter, uzun süredir söylentilere göre uygulama içi devrilme …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör