Elon Musk, Tesla’nın Kalite Sorunları Olduğunu İtiraf Etti

blank
Tesla'ya Sızmaya Çalışan Hacker Suçunu Kabul Etti

İçerik: Elon Musk, Tesla’nın Kalite Sorunları Olduğunu İtiraf Etti

Elon Musk, Tesla’nın Kalite Sorunları Olduğunu İtiraf Etti: Eleştirmenler, Tesla’yı yıllardır Model 3 kalite sorunlarından dolayı eleştirdiler. Ve şimdi CEO Elon Musk, en sert eleştirmeninin bile haklı olduğunu kabul ediyor.

2018’in başlarında, kaliteyi değerlendirmek için arabaları parçalara ayıran ve tersine mühendislik yapan mühendislik danışmanı Sandy Munro, Model 3’ün “90’larda bir Kia’da göreceğimiz kusurları” öne sürerek acımasız bir değerlendirmesini yayınladı. Dış paneller arasındaki eşit olmayan boşluklar ve boya işi sorunları gibi tutarsızlıklara dikkat çekerek Autoline’a “Bunu nasıl çıkardıklarını hayal edemiyorum” dedi.

Şaşırtıcı bir şekilde, eleştirilere sık sık kızan Musk da aynı fikirde.
Musk, Salı günü YouTube kanalı ve podcast “Munro Live” da yayınlanan bir röportajda Munro’ya “Eleştirinizin doğru olduğunu düşündüm” dedi.
Röportajda Musk, yeni bir modelin yükselme döneminde bir Tesla satın almanın iyi bir fikir olmayabileceğini de kabul etti. Munro’nun “Kia” eleştirisi, Tesla’nın Model 3 için erken üretim hedeflerine ulaşmak için hala mücadele ettiği sırada geldi.

Musk’ın kabulü, şirketin bu yılın sonlarında Cybertruck kamyonetinin üretimine başlamaya hazırlandığı ve Austin, Teksas ve Berlin, Almanya dışında yeni fabrikalar açmaya hazırlandığı düşünüldüğünde oldukça uyarı niteliğinde.
Musk, “Arkadaşlar ‘Ne zaman Tesla almalıyım?’ Diye soruyor. “Ya en baştan satın alın ya da üretim sabit duruma ulaştığında. Bu üretim rampası sırasında, dikey tırmanma modunda olmak ve her şeyi ayrıntılara aktarmak çok zor.”

Munro ayrıca Musk’ı daha yakın zamanda kalite kontrol sorunları hakkında sorguladı. Geçen yılın sonlarında bir 2021 Model 3 satın aldı ve bunu bir ay sonra başka birinin satın aldığı Model 3 ile karşılaştırdı ve önemli bir gelişme gördü.

Munro, “Günün sonunda, bu adamın arabası muhteşemdi … herkesin yapabileceği kadar iyiydi,” dedi. “Sadece anlamıyorum. Benimki bu ay yapıldı, onunki bir ay sonra yapıldı. Benimkinin sorunları vardı. Onun mükemmeldi.”

Musk, Tesla’nın geçen yılın Aralık ayında bile ilerleme kaydetmeye devam ettiğini belirterek, şirketin üretim hızı hızlanmaya devam ettikçe sorunları daha hızlı bulduğunu belirtti.
“Daha hızlı gittiğinizde, sadece bunları keşfedersiniz” dedi. “Onları önceden bilseydik, önceden düzeltirdik.”

Musk, şirketin daha önce yaşadığı bazı diğer zorlukları da tartıştı. Munro, Model 3’teki koltukları bir otomobilde yaşadığı en rahat koltuk olarak övdükten sonra Musk, şirketin ilk araçlarından biri olan ilk Model S’deki koltuğa “taş mantarı” olarak atıfta bulunmak için gönüllü oldu. “

Musk, “İlk Model S’ler muhtemelen oturduğum herhangi bir arabanın en kötü koltuğuna sahipti,” dedi.
Munro, Tesla’daki kalite kontrol sorunlarını öne çıkaran tek kişi değil.

Birçok Tesla modelinin tasarımına övgüde bulunan Tüketici Raporları, boya işlerine gömülü saçlar da dahil olmak üzere kalitesiz kontrolün, en yeni aracı olan Model Y SUV’yi tavsiye edemeyeceği anlamına geldiğini söyledi. Tesla’nın şu anda sattığı dört araçtan yalnızca Model 3, Tüketici Raporlarından imrenilen “önerilen” derecelendirmeye sahip olsa da, 2019’un başlarında bu unvanı kısaca kaybetti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Tesla’nın Kalite Sorunları Olduğunu İtiraf Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör