Google, Fransa’ya 1,1 Milyon Euro Ceza Ödeyecek

blank
Google Reklam Stratejisini Değiştiriyor

İçerik: Google, Fransa’ya 1,1 Milyon Euro Ceza Ödeyecek

Google, Fransa’ya 1,1 Milyon Euro Ceza Ödeyecek: Fransa maliye bakanlığı ve dolandırıcılık izleme örgütü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Google İrlanda ve Google Fransa’nın, Google’ın otel sıralamasının tüketiciler için yanıltıcı olabileceğini tespit ettikten sonra 1,1 milyon Euro para cezası ödemeyi kabul ettiğini söyledi.

Bakanlık ve bekçi de yaptığı açıklamada, Google’ın Eylül 2019’dan bu yana otel sıralaması uygulamalarını değiştirdiğini söyledi.

Google ile ilgili diğer haberlerde, arama devi Avustralya’nın Seven West Media ile bir anlaşma imzaladı ve hükümetin İnternet devini zorlayacak bir yasayı ilerlettiği için, ülkenin Google ile lisans anlaşması yapan ilk büyük haber kuruluşu oldu. medya şirketlerine içerik için ödeme yapın.
Ücretsiz yayın yapan bir televizyon ağına ve Perth kentindeki ana metro gazetesine sahip olan Seven, Salı günü yaptığı kazanç duyurusunda, Google’ın News Showcase platformu için içerik sağlayacağını söyledi. Şartları açıklamadı.

Anlaşma, Seven’ın Google ile anlaşmaya varamayan ve bunun yerine yasaları destekleyen rakipleri News Corp ve Nine Entertainment’tan ayrıldığını gösteriyor, bu hafta hükümetin özel bir anlaşma olmadan çevrimiçi devin içerik ücretlerini belirlediği yer olacak.

Şu ana kadar Avustralya’da, yalnızca uzman çevrimiçi yayıncılar ve bir bölgesel gazete, bu ay ülkede yayına giren yeni Google platformunda görünen içeriklerinin ödemesini almak için anlaşmalar yaptı. Avustralya dışında, Reuters benzer Google anlaşmalarına sahip haber kaynakları arasındadır.

Seven West Yönetim Kurulu Başkanı Kerry Stokes yaptığı açıklamada, “Google ile yapılan müzakereler, ülke genelinde ve özellikle bölgesel alanlarda kalitenin ve orijinal gazeteciliğin değerini kabul ediyor,” dedi.

Google’ın Avustralya CEO’su Mel Silva, ABD şirketinin platformunda Seven’ı öne çıkararak “orijinal, güvenilir ve kaliteli gazeteciliği desteklemekten gurur duyduğunu” söyledi. Silva geçen ay bir parlamento duruşmasında yaptığı açıklamada, Google’ın sözde Haber Medyası Pazarlık Yasası yasalaşması halinde arama motorunu Avustralya’dan çekeceğini söyledi. Bir Google temsilcisi, Seven anlaşmasının etkisiyle ilgili yorum yapmayı reddetti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Fransa’ya 1,1 Milyon Euro Ceza Ödeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör