Mercedes, Yaklaşık 1,3 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

blank
Mercedes, Yaklaşık 1,3 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

İçerik: Mercedes, Yaklaşık 1,3 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

Mercedes, Yaklaşık 1,3 Milyon Aracı Geri Çağırıyor: Mercedes-Benz, güvenilir otomobil acil durum sistemlerinin önemi hakkında zor bir ders öğreniyor. Car and Driver and The Verge raporuna göre, Mercedes USA, eCall acil arama platformundaki bir kusur nedeniyle yaklaşık 1,3 milyon 2016 ila 2021 model yılı aracı geri çağırıyor. Yazılımdaki bir aksaklık, bir çarpışma sırasında güç kaynağı düşerse ve kritik bir anda kurtarmayı geciktirirse, ilk müdahale ekiplerine doğru aracın konumunu “iletemeyebilir”.

Sorun, A-Serisi gibi giriş seviyesi otomobillerden S-Serisi gibi amiral gemilerine kadar geniş bir Mercedes yelpazesini etkiliyor. Şirket, 2019’daki bir Avrupa vakası da dahil olmak üzere, otomobillerin yanlış konumlara gönderildiği bir dizi olayı araştırdı.

Otomobil üreticisi resmi geri çağırmaya 6 Nisan’da başlayacak ve sorunu kablosuz güncellemeler (Mercedes Me abonelikleri aracılığıyla) veya sahiplerinin bayileri ziyaret ederek düzeltmeyi planlıyor.

Acil arama sistemlerinin teknik zorluklarını vurgulamanın yanı sıra, geri çağırma, otomobiller için kablosuz güncellemelerin artan önemini gösteriyor. Bazı Mercedes sahipleri, potansiyel olarak hayat kurtaran bir düzeltme almak için evlerini terk etmek zorunda kalmayacaklar – bu, diğer onarımlarda çalışmak için ücretsiz mekaniklerden bahsetmeye gerek yok.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes, Yaklaşık 1,3 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor: Airbus, Flightlab’da gelişmiş otonom helikopter testleri gerçekleştiriyor. Airbus, Vertex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör