Parler, Aylar Sonra Web Sitesini Açtı

blank
Parler, Aylar Sonra Web Sitesini Açtı

İçerik: Parler, Aylar Sonra Web Sitesini Açtı

Parler, Aylar Sonra Web Sitesini Açtı: Sosyal medya platformu Parler, Capitol Hill ayaklanmasıyla ilgili kışkırtıcı paylaşımlara izin verdiği için çevrimdışına alınmaya zorlanmasının ardından bir aydan fazla bir süre sonra Pazartesi günü internete döndüğünü duyurdu.

Irkçı ve aşırı sağcı içerik için bir sığınak haline gelen Twitter alternatifi, Ocak ayında Amazon Web Servislerinin hizmetleri kestiği zaman çevrimdışı olmaya zorlandı. Yeniden başlatılan siteyi kimin barındırdığı hemen belli olmadı.

Parler yaptığı açıklamada, yeni sitenin “sürdürülebilir, bağımsız teknoloji üzerine inşa edildiğini ve operasyonları için sözde” Büyük Teknolojiye “bağlı olmadığını” söyledi.

İki haftadır CEO’suz olan şirket, Ocak ayında eski CEO John Matze’nin yönetim kurulu tarafından kovulmasının ardından şirketi yöneten “icra komitesi” nin bir parçası olan Mark Meckler tarafından yönetiliyor.

Parler, Apple ve Google’ın sosyal ağın mobil uygulamalarını dağıtmayı durdurma kararını takiben Amazon Web Services hizmetlerini kestikten sonra Ocak ayının ortasında çevrimdışı başlatıldı. Amazon, eylemi Parler’ın şiddeti savunan kullanıcıların gönderilerini denetlemediği için yaptığını söyledi.

Teknoloji devlerinin kendilerini Parler’dan uzaklaştırma hamleleri, hizmetin Kongre Binası’na yapılan saldırının ardından, onları bir mitingde kamçılayan Başkan Donald Trump’ın destekçileri tarafından daha fazla şiddeti teşvik etmek için kullanılabileceğine dair artan endişelerin ortasında geldi. Cumhurbaşkanının Kasım seçimlerinin kendisinden çalındığına dair temelsiz iddialarını desteklemek için düzenlenen Capitol yürüyüşü öncesinde Parler tartışmalarında silah ve şiddet konuşmaları yaygınlaştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Parler, Aylar Sonra Web Sitesini Açtı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör