TUSAŞ, Arjantin’e İlk Uzay İhracatını Yapacak

İçerik: TUSAŞ, Arjantin’e İlk Uzay İhracatını Yapacak

TUSAŞ, Arjantin’e İlk Uzay İhracatını Yapacak: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI) ve INVAP SE (Arjantin) tarafından kurulan GSATCOM Uzay Teknolojileri AŞ, kuruluşunun ikinci yılında Arjantin Cumhuriyeti’nin ulusal telekomünikasyon şirketi ARSAT SA için “Yüksek Çıkış Gücü HTS Uydusu” sattı. . TUSAŞ Genel Müdürü Prof.Dr. Ülkemize uzay alanında avantaj sağlamak için bu alanda. Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi, ülke olarak uzay çalışmalarında doğru zamanlamayı ve doğru adımları atarak kararlılığımızı ortaya koyuyoruz. Ülkemize bol şanslar. “

TAI’nin iştiraki GSATCOM, 2019 yılında uluslararası pazarda önemli avantajlar sağlayacak yeni nesil haberleşme uydusu geliştirme programını başlattı. TAI, GSATCOM ve INVAP SE mühendisleri tarafından iki yıl içinde tasarlanması planlanan ARSAT-SG1 Uydusunun üretimi 2024 yılında tamamlanacak. Yer Senkron Yörüngesinde hizmet verecek olan ARSAT-SG1 Uydusu, stratejik avantajlara sahip olacak. birçok teknolojik yeniliği bünyesinde barındırır.

Sivil veri aktarımı için kullanılacak ve tamamen elektrikli bir tahrik sistemine sahip olan yeni nesil ARSAT-SG1 Uydusunun, Ka-bandında 50 Gbps’yi aşan üretim kapasitesi ile dünyadaki benzerleri arasında önemli bir teknolojik konumda olması bekleniyor. .

TA, uzay teknolojileri ihracatında ARSAT-SG1 Uydusunun satışının yanı sıra kısa vadede tamamlanması hedeflenen projeler üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: TUSAŞ, Arjantin’e İlk Uzay İhracatını Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör