Yeni iPhone, Farklı Ekran Özellliklerine Sahip Olabilir

blank
Takılan Veya Donan iPhone Nasıl Zorla Yeniden Başlatılır

İçerik: Yeni iPhone, Farklı Ekran Özellliklerine Sahip Olabilir

Yeni iPhone, Farklı Ekran Özellliklerine Sahip Olabilir. AppleInsider’a göre, tanınmış sızıntı yapan Max Weinbach ve EverythingApplePro, her zaman açık olan bir ekran haberi de dahil olmak üzere yeni nesil iPhone sızıntılarının telaşını paylaştı. Bildirildiğine göre, pil tasarrufu sağlayan 120Hz LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) ekran, kilit ekranınızı taklit edecek ve bazı Android telefonlarda gördüğünüz gibi, herhangi bir giriş yapmadan bir avuç bilgi sunacak. Yalnızca pil ve saat sürekli olarak görünür, ancak bir “çubuk ve simgeler” bildirimlerinizi gösterir. Yeni bildirimler, ancak anlık olarak açılır.

Weinbach ayrıca, gelişmiş ultra geniş kameralar (daha iyi düşük ışık performansına sahip), otomatik astrofotografi ve Galaxy S21 benzeri portre video modu dahil olmak üzere, hat boyunca yükseltilmiş kameralar hakkındaki analist söylentilerini yineledi. Ayrıca daha güçlü MagSafe mıknatısları da görebilirsiniz. İPhone’unuzu cebinizden çıkarırken cüzdan eklentiniz kaymamalıdır. Bu ille de efsanevi portless iPhone’a yol açmayacak, ancak böyle bir hareket için kesinlikle daha iyi bir durum oluşturuyor.

Weinbach, tasarımın bu yıl çok fazla değişmeyebileceğini iddia etti, ancak Pro modellerinde daha kavrayıcı bir mat geri döndü. Daha önceki birçok söylenti, iPhone’un Face ID ve ön kamera için daha küçük, daha az müdahaleci bir çentik ve olası bir ekran içi parmak izi okuyucuyu kullandığını gösteriyor.

Bu söylentileri meşhur tuzla alırdık. Weinbach ne kadar doğru olursa olsun, Apple, üretim başlamadan önce özellikleri kolayca kesebilir veya değiştirebilir. Örneğin, şirketin pil ömrü endişeleri nedeniyle iPhone 12 ailesinden 120Hz ekranları düşürdüğü iddia ediliyor. Her zaman açık bir ekran, teknolojideki ilerlemeler göz önüne alındığında mantıklı olacaktır. LTPO, her zaman açık ekranları en son Apple Watch’larda uygulanabilir hale getirmenin anahtarı ve Galaxy Note 20 Ultra gibi cihazlarda bir süredir mevcut. Apple, (varsa) çok fazla uzun ömürlülükten ödün vermek zorunda kalmadan her zaman açık özellikleri yakalayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni iPhone, Farklı Ekran Özellliklerine Sahip Olabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek: Google, geçtiğimiz ay I/O geliştirici konferansında bir dizi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör