YouTube iOS için, Aralık Ayından Beri İlk Güncellemeyi Aldı

blank
YouTube iOS için, Aralık Ayından Beri İlk Güncellemeyi Aldı

İçerik: YouTube iOS için, Aralık Ayından Beri İlk Güncellemeyi Aldı

YouTube iOS için, Aralık Ayından Beri İlk Güncellemeyi Aldı. Yeni sürüm, ilgi çekici özellikler veya öne çıkacak önemli değişiklikler getirmese de, Google’ın Aralık ayından bu yana App Store aracılığıyla sağladığı ilk güncellemedir. Yeni güncelleme, Apple’ın hangi uygulamanın cihazınızın ve kişisel verilerinizin ne kadarını aldığını detaylandırmak için App Store’da gizlilik etiketlerini yayınlamasından yaklaşık iki ay sonra geliyor. İPhone üreticisinin geçen yıl duyurduğu gizlilik odaklı güncellemelerin bir parçasıydı. Facebook da dahil olmak üzere bazı şirketlerin, Apple’ın kullanıcı gizliliğini korumak yerine kullanıcı gizliliğini tekeline aldığını iddia ettiği eleştirileriyle karşılaştı.

İlk olarak 9to5Google tarafından bildirildiği üzere Google, 15.59.6 sürümünü getiren iOS için güncellenmiş YouTube’u yayınladı. App Store’da bulunan değişiklik günlüğü, Google’ın yeni güncellemeye ne tür değişiklikler eklediğinden bahsetmiyor. Güncellemenin “hataları giderdiğini, performansın arttığını” söylüyor.

Ancak, iOS için en son YouTube sürümü, Google’ın 7 Aralık’ta App Store’a son güncellemesini (15.49.4) getirmesinden iki ay sonra geliyor. YouTube uygulamasının sürüm geçmişine bakarsanız bu alışılmadık bir durumdur. Uygulamanın birkaç haftada bir yeni güncelleme aldığını gösteren App Store.

İOS için YouTube’a yapılan yeni güncelleme, Apple’ın App Store listeleri için gizlilik etiketlerini uygulamasından bu yana Google’ın sağladığı ilk güncelleme. Ocak ayında şirket, Apple ile işbirliği yapma ve App Store’daki uygulama sayfası listelerini gizlilik ayrıntılarını içerecek şekilde güncelleme sözü verdi. Ancak, henüz herhangi bir yeni güncellemeyle gelmedi.

Apple Term, Google’ın bu ayın başlarında iOS için YouTube uygulamasının App Store listesini gizlilik etiketlerini göstermeye başlamak için sessizce güncellediğini bildirdi. Bu, gizlilik etiketlerinin gösterilmesinin Google’ın yeni güncellemeyi getirme amacının olmadığı anlamına gelir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube iOS için, Aralık Ayından Beri İlk Güncellemeyi Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör