Google Fotoğraflar, Anıları Sınıflandırmaya Başlıyor

blank
Google Fotoğraflar, Anıları Sınıflandırmaya Başlıyor

İçerik: Google Fotoğraflar, Anıları Sınıflandırmaya Başlıyor

Google Fotoğraflar, Anıları Sınıflandırmaya Başlıyor: Bir rapora göre Google Fotoğraflar, kullanıcılara geçmiş tatilleri ve tatlı yiyecekleri hakkında hikayeler göstermeye başlamak için Anılar bölümünü güncelliyor. Bu hikayeler farklı başlıklar altında gösterilecek: “Kum ve deniz” ve “Lezzetli ikramlar”. Bu ayın başlarında, Google Fotoğraflar, “Oynamak için dışarıda” adlı bir koleksiyon aracılığıyla belirli kullanıcılara çocuk odaklı anılar gösterdi. Bu koleksiyon – iki yeni koleksiyonla birlikte – insanların COVID-19 salgını nedeniyle çoğunlukla evde kalmaya zorlandıkları için geçmiş mutlu anılarını yeniden yaşamalarını hedefliyor.

Android Polisi, Google Fotoğraflar’ın Anılar atlı karıncası aracılığıyla “Kum ve deniz” ve “Lezzetli ikramlar” koleksiyonlarını göstermeye başladığını bildirdi. “Kum ve deniz” koleksiyonu, özellikle çok sayıda insanın tatillerinin tadını çıkarmak için gittiği bir plajda veya deniz kenarında çektiğiniz fotoğrafları gösterir. Buna karşılık, “Lezzetli ikramlar” koleksiyonunda kek, krep ve kekler gibi tatlıların resimleri yer alıyor.

Google Fotoğraflar, Anılar atlı karıncası için farklı koleksiyonlar oluşturmak üzere yazılım algoritmaları kullanır. Bu, insanların fotoğraflarını farklı albümlerde toplama şekline benzer şekilde çalışır. Ancak yalnızca yazılıma güveniyorsanız, bazen belirli bir koleksiyonda yanlış girişler bulabilirsiniz.

Geçen yıl Haziran ayında, Google Foto, daha kapsamlı bir Anılar bölümünü getiren büyük bir güncelleme aldı. Bu güncelleme aynı zamanda daha basit bir arayüz ve artık Google Foto’da görebileceğiniz yeni bir logo da taşıyordu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Fotoğraflar, Anıları Sınıflandırmaya Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör