iPhone 13’ün 120 Hz Ekrana Sahip Olduğu Söyleniyor

blank
iPhone 13 İle İlgili Yeni Söylentiler Yayılıyor

İçerik: iPhone 13’ün 120 Hz Ekrana Sahip Olduğu Söyleniyor

iPhone 13’ün 120 Hz Ekrana Sahip Olduğu Söyleniyor: Apple’ın bir sonraki iPhone’u, birkaç yeni kamera özelliği ve daha yumuşak bir yenileme hızı ile birlikte gitmek için bir bakışta yardımcı olan daha keskin bir ekrana sahip olabilir. Tanınmış teknoloji sızıntısı Max Weinbach bu bilgiyi Pazar günü EverythingApplePro YouTube kanalı aracılığıyla paylaştı. Hiçbir şey resmi değil, ancak Weinbach’a göre iPhone 13, 120 Hz yenileme hızına sahip her zaman açık OLED ekrana sahip olacak.

Her zaman açık özelliği mevcut Android telefonlara benzer olacaktır. Weinbach, bunu minimum özelleştirme ile “tonlu kilit ekranı” olarak adlandırdı. Saat ve pil şarjı her zaman görünür olacak ve bildirimler geldiklerinde geçici olarak açılır, dedi.

OLED, iPhone’un mevcut LCD teknolojisinde gerekli olan herhangi bir şeyi görüntülemek için tüm ekranı aydınlatmak yerine, yalnızca ilgili bilgileri görüntülemek için gereken piksellere güç gönderebileceği için bunu mümkün kılıyor. 120 Hz yenileme hızı, iPhone 13 Pro modelleriyle sınırlı olabilir.

Weinbach, yeni ekran teknolojisine ek olarak birkaç kamera güncellemesi de detaylandırdı. Portre modu sözde videolar için kullanılabilir olacak. Durağan resimler çekerken, Portre modu görüntünüzün arka planını bulanıklaştırır. En yeni iPhone’lar görünüşe göre bu odağı video biçiminde hareketli bir konuya odaklayabilecek. Kamera ayrıca astrofotografiye ayrılmış bir moda sahip olacak, böylece yıldızların harika fotoğraflarını çekebileceksiniz.

Weinbach, mevcut iPhone 12’den yaklaşan iPhone 13’e kadar fiziksel çerçevede çok fazla değişiklik beklemiyor, telefonların arkası daha rahat ve tutması daha kolay olabilir. Ayrıca, telefonu şarj cihazlarına ve diğer aksesuarlara bağlayan MagSafe mıknatısların daha güçlü olacağını ve böylece aksesuarların yerinde kalacağını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13’ün 120 Hz Ekrana Sahip Olduğu Söyleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör