ABD Adalet Bakanlığı Kuzey Koreyi Bitcoin Çalmakla Suçladı.

blank
ABD Adalet Bakanlığı Kuzey Koreyi Bitcoin Çalmakla Suçladı.

İçerik: ABD Adalet Bakanlığı Kuzey Koreyi Bitcoin Çalmakla Suçladı.

ABD Adalet Bakanlığı Kuzey Koreyi Bitcoin Çalmakla Suçladı… Onları bir dizi siber saldırı gerçekleştirmek ve işletmelerden ve bankalardan 1,3 milyar dolardan fazla nakit ve kripto para çalmak ve gasp etmekle suçladı. İddianame ayrıca kötü niyetli kripto para birimi uygulamaları geliştirmek ve yayınlamak için komplo kurduklarını iddia ediyor.

Diğer suçların yanı sıra, sözde hackerlar on milyonlarca dolarlık kripto para birimini çalmakla suçlanıyor. İddianameye göre, Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı’nın yanı sıra teknoloji, enerji ve havacılık şirketlerine karşı kimlik avı kampanyaları düzenlediler.

Ek olarak, yetkililer, bireylerin potansiyel yatırımcılara deniz nakliye gemilerinde bir pay sunan bir blockchain programı yürüttüğünü iddia ediyor. DOJ, Kuzey Kore’nin “yatırımcılardan gizlice fon elde etmesine, deniz gemilerindeki çıkarları kontrol etmesine ve ABD yaptırımlarından kaçmasına” olanak tanıdığını söylüyor.

Sanıklardan Park Jin Hyok, daha önce 2014 Sony Pictures hack ve 2017 WannaCry fidye yazılımı saldırısıyla bağlantılı olarak suçlanmıştı. Yetkililer, sanıkların hepsinin Kuzey Kore’nin askeri istihbarat teşkilatı Keşif Genel Bürosu için çalıştığını iddia ediyor.

Jon, Kim ve Park’ın her biri, bilgisayar dolandırıcılığı ve suistimali için bir dizi komplo ve banka dolandırıcılığı ve banka dolandırıcılığı için bir dizi komplo ile suçlandı. DOJ ayrıca bir Kanada-Amerikan vatandaşının hackerlar için para aklayıcı olarak hareket etme sözü verdiğini de ortaya çıkardı.

DOJ Ulusal Güvenlik’ten Başsavcı Yardımcısı John C. Demers, “Bugünün iddianamesinde ortaya konulduğu üzere, silah yerine klavyeler kullanan, para çuvalları yerine dijital kripto para cüzdanlarını çalan Kuzey Koreli ajanlar dünyanın önde gelen banka soyguncularıdır,” Bölüm, yaptığı açıklamada. “Departman, benzersiz araçlarımızla kötü niyetli ulus devlet siber faaliyetleriyle yüzleşmeye devam edecek ve aynı şeyi yapmak için kurum arkadaşlarımız ve uluslara uyan normlar ailesiyle birlikte çalışacak.”

Federal yetkililer, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarını son yıllarda diğer saldırılarla ilişkilendirdi. 2018’de FBI ve İç Güvenlik Bakanlığı, Hidden Cobra adlı bir grubu dünya çapındaki medya, havacılık, finans ve kritik altyapı endüstrilerine sızmakla suçladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD Adalet Bakanlığı Kuzey Koreyi Bitcoin Çalmakla Suçladı.

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör