Chrome OS’dan Ekran Kaydetme Güncellemesi Geldi

blank
Chrome OS'dan Ekran Kaydetme Güncellemesi Geldi

İçerik: Chrome OS’dan Ekran Kaydetme Güncellemesi Geldi

Chrome OS’dan Ekran Kaydetme Güncellemesi Geldi: Chromebook’lar genellikle ucuz, dayanıklı ve güvenli oldukları için okullarda popüler dizüstü bilgisayarlardır. Google, onları daha da öğrenci dostu yapmak istiyor ve bugün Eğitim odaklı ürünlerinde bir dizi güncellemenin yanı sıra bir dizi yeni özelliği duyuruyor. Şirket, 40 yeni Chrome cihazı vaat etmenin yanı sıra, işletim sistemine erişilebilirlik iyileştirmeleri ve yerleşik bir ekran kaydedici getiriyor.

Ekran kaydedici, en son Chromebook güncellemesine Mart ayında ulaşacak ve bu, kullanıcıların bir şeyleri başkalarına nasıl yapacaklarını öğretmesini kolaylaştıracaktır. Google, 40 yeni cihazının ne olduğuna dair ayrıntıları paylaşmasa da, bunların dönüştürülebilirleri içerdiğini ve dokunmatik ekranlar, ekran kalemi desteği, çift kameralar ve LTE bağlantısı gibi şeyler sunduğunu söyledi. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda Chromebook olacağından, şirket sizin için doğru olanı seçmek için yeni bir kılavuz da başlattı.

Erişilebilirlik iyileştirmelerine gelince, Google, işletim sistemi için ChromeVox ekran okuyucusunun “geliştirilmiş eğiticiler, ChromeVox menülerini arama yeteneği ve metnin diline göre ekran okuyucunun sesini otomatik olarak değiştiren yumuşak ses değiştirme gibi yeni özelliklere sahip olduğunu” söylüyor.

Şirket ayrıca ebeveynlerin çocuklarının okul hesaplarını (kurumun Eğitim İçin Çalışma Alanı aracılığıyla) çocuklarının Family Link ile yönetilen kişisel hesaplarına eklemelerine izin veriyor. Bu şekilde, öğrenciler okul hesaplarında evde oturum açabilir ve ihtiyaç duydukları uygulamaları ve web sitelerini kullanabilirken, ebeveynleri cihaz ve uygulama kullanımı için izinleri yine de ayarlayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chrome OS’dan Ekran Kaydetme Güncellemesi Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı: watchOS 8 önizlemesi, Apple tarafından WWDC 2021 açılış konuşmasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör