Google Classroom Bir Dizi Güncelleme Alıyor

blank
Google Classroom Bir Dizi Güncelleme Alıyor

İçerik: Google Classroom Bir Dizi Güncelleme Alıyor

Google Classroom Bir Dizi Güncelleme Alıyor:

Okullaşma hiçbir zaman teknolojiye bugün olduğu kadar bağımlı olmamıştır. Sınıflar sanal hale geldi, ebeveynler daha ilgili eğitimciler haline geldi ve öğretmenler video konferans platformlarına her zamankinden daha aşina oldu. Google bugün, öğrenmeye yönelik mevcut ürünlerini iyileştirmek ve öğrencilerin ve öğretmenlerin çevrimiçi eğitimde gezinmelerine yardımcı olmak için bir dizi Eğitim aracını duyuruyor.

Clasroom

Bu güncellemelerin çoğu, öğretmenler ve öğrenciler için bir gösterge panosu (veya “öğrenim yönetimi sistemi”) olan şirketin Classroom hizmetine geliyor. Android uygulaması, bu yılın ilerleyen günlerinde daha iyi bir çevrimdışı destek alacak ve öğrencilerin internet bağlantısı olmadan çalışmalarına başlamasına, Drive eklerini açmasına, ödevlerini inceleyip yazmasına olanak tanıyacak. Android uygulamasında fotoğraf yüklemeleri de iyileştirilerek, öğrencilerin fotoğrafları tek bir belgede birleştirmelerine, ışığı ayarlamalarına, görüntülerini kırpmalarına ve döndürmelerine olanak tanıyor. Classroom’u ödevlerinizi düzenlemek için kullanırken, ister web’de, ister iOS’ta veya Android’de olun, kısa sürede kelimeleri kalın, italik ve altını çizmenin yanı sıra madde işaretleri ekleyebileceksiniz. Google ayrıca Bilgisayar Bilimi üzerine “CS First” adında ücretsiz bir giriş kursu başlatıyor ve şu anda kullanılabilir durumda.

Öğretmenlerin olası intihali yakalamalarına yardımcı olmak için Google ayrıca İspanyolca, Portekizce, Norveççe, Fransızca, İtalyanca, Endonezce, Japonca, Fince, Almanca, Korece, Malayca ve Hintçe gibi yeni dillerde “özgünlük raporları” ekliyor. Bu yılın ilerleyen günlerinde, Android’de ödevleri inceleyen eğitimciler, farklı öğrencilerin gönderimleri arasında geçiş yapabilecek, bir ödevi görüntülerken not verebilecek ve geri bildirim paylaşabilecek. Ayrıca, hangi öğrencilerin ödev gönderdiği ve gönderilere yorum yapanlarla ilgili istatistikleri görüntülemek için yeni bir öğrenci katılımı izleme özelliği de olacak. Yöneticiler yakında sistemin başarısız olması durumunda ne olduğunu daha iyi anlamak için denetim ve etkinlik günlüklerini alabilecekler.

Eğitim için Çalışma Alanı
Google, temelde Eğitim için G Suite olarak yeniden adlandırılan yeni bir Eğitim için Çalışma Alanını da duyurdu. Şirket, yalnızca iki seçenek sunmak yerine (Eğitimin Temelleri ve Artı), 14 Nisan’dan itibaren bir Eğitim Standardı sürümü ve bir Öğretme ve Öğrenim Yükseltmesi ekliyor. Halihazırda Eğitim İçin G Suite’e (adı ne) sahip olanlar, yakında konsollarında yeni “Education Plus” adını görmeye başlayacak ve bu üst katmanın tüm özelliklerine sahip olacaklar. Workspace For Education’a, Meet toplantı dökümleri ve Google Formlar’da kaydedilmiş taslaklar gibi yeni özellikler de geliyor (kullanılabilirlik, kullandığınız hizmetin hangi sürümüne bağlıdır).

Google, nitelikli okullara ve üniversitelere şimdiye kadar sağladığı ücretsiz sınırsız depolama alanını ortadan kaldırıyor. Şirkete göre, “her yıl daha fazla okula ve üniversiteye hizmet verecek şekilde büyüdüğü için, depolama tüketimi de hızla hızlandı” ve “depolama, hem kurumlar arasında hem de kurumlar içinde adil bir şekilde tüketilmiyor.” Bu nedenle şirket, kurumların yüzde 1’inden daha azını etkileyeceğini söylediği yeni bir havuzlanmış depolama modeline geçiyor. Artık tüm kurumlar, tüm kullanıcıları arasında paylaşılan 100 TB havuzlanmış bulut depolama alanına sahip olacak. Temmuz 2022’de mevcut müşteriler için yürürlüğe girecek ve gelecek yıl kaydolanlar için hemen uygulanacak.

Kullanıcıların herhangi bir şey yapması gerekmeyecek, bu değişiklik otomatik olarak gerçekleşecek gibi görünüyor. Google, ihtiyaç duyabilecekleri depolama seçeneklerini görüşmek için önümüzdeki haftalarda etkilenen kurumlarla iletişime geçeceğini söyledi. Şirkete göre, şu anda Workspace for Education kullanan dünya çapında 170 milyon öğrenci ve eğitimci var. Bu arada Classroom, bir yıl önceki 40 milyondan 150 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet veriyor. Açıkçası, uzaktan öğrenme araçlarına olan ihtiyaç o dönemde önemli ölçüde arttı ve Google’ın bu alana odaklanması, öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynler için öğrenmeyi biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Classroom Bir Dizi Güncelleme Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor: Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör