Microsoft Edge, Daha Akıllı Hale Geliyor

blank
Microsoft Edge, Daha Akıllı Hale Geliyor

İçerik: Microsoft Edge, Daha Akıllı Hale Geliyor

Microsoft Edge, Daha Akıllı Hale Geliyor: Web sitesi bildirimleri, modern internette bir beladır. Tipik olarak, belirli sitelerden otomatik güncellemeler almak için izninizi isterler, ancak birçok kişi bunları, web taramalarına engel olan bir sıkıntı olarak görür. Bunu hafifletmek için Microsoft kısa süre önce Edge tarayıcısına bu bildirimleri otomatik olarak susturan bir özellik ekledi. Tek sorun? Onlarla etkileşim kurmak isteyen birkaç kullanıcı için kafa karıştırıcıydı.

Şimdi, Microsoft yeni bir yaklaşım benimsediğini söylüyor: En son Edge 88 sürümüyle, kullanıcıların bu açılır pencerelerle nasıl başa çıktıklarına dair kitle kaynaklı veriler. Şirket, bildirimlere izin vermek, engellemek, göz ardı etmek veya tamamen reddetmek için insanların seçtiği seçenekleri izleyecek ve bu bilgileri bir sıkıntı skoru halinde derleyecektir. Sayı çok yüksekse, Edge o siteden gelen bildirimleri otomatik olarak susturur. Microsoft, deneysel dönemde bu özelliği değiştirmeye devam edeceğini ve kullanıcı geri bildirimlerini de alacağını söylüyor.

Edge ekibi bir blog gönderisinde “Güncellenen verileri düzenli olarak kullanacağız, böylece siteler, kullanıcılarından daha iyi kabul oranları aldıklarında kullanıcılarına tam bilgi verebilsinler,” diye yazdı. “Bu, sitelerin en iyi uygulamaları takip etmeleri ve kullanıcıların kabul etme olasılığının en yüksek olduğunu düşündüklerinde bildirim talep etmeleri için güçlü bir motivasyon kaynağı olmalıdır. Sessiz istekler sağlayan siteler için, rastgele tam bilgi istemi sağlama şansı vereceğiz, böylece site, gelişmiş kullanıcı deneyimi ile tam bilgi istemini sağlamalıdır. “

Benim gibi bir huysuzsan ve sadece her web sitesinin kapatılmasını istiyorsan, Edge’in ayarlarında “Sessiz bildirim istekleri” seçeneğini de açabilirsin. Microsoft ayrıca son zamanlarda birkaç başka bildirim ince ayarı ekledi: Edge, yakın olduğunda bile anlık bildirimler gönderebilir (sürüm 85’ten itibaren). Tarayıcı artık hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan tam ekran Windows 10 bildirimlerini otomatik olarak kapatabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Edge, Daha Akıllı Hale Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör