Nikon’un Yeni Z6 II Kamerası 4K 60 FPS Kayıt Yapabiliyor

blank
Nikon'un Yeni Z6 II Kamerası 4K 60 FPS Kayıt Yapabiliyor

İçerik: Nikon’un Yeni Z6 II Kamerası 4K 60 FPS Kayıt Yapabiliyor

Nikon’un Yeni Z6 II Kamerası 4K 60 FPS Kayıt Yapabiliyor:

Nikon, Z6 II için göz izleme otomatik netleme ve video performansını iyileştirmesi gereken en yeni tam çerçeve Z6 II ve Z7 II için ürün yazılımı güncellemeleri yayınladı. Her iki kamera için de geçerli olan temel özellik, konunuzun yüz boyutu çerçeve içinde küçük olduğunda gelişmiş insan gözü izleme performansıdır. Bu, örneğin kameraya uzaktan yaklaştıklarında onları daha hızlı yakalayıp izleyeceği anlamına gelir.

Ancak, temel yeni aygıt yazılımı özelliklerinden biri yalnızca Z6 II için geçerlidir. Artık 4K UHD videoyu eskisi gibi 30 fps yerine 60 fps’ye kadar çekebilirsiniz. Nikon, kamera piyasaya sürüldüğünde 4K 60p vaat etti (Z7 II’de zaten mevcut) ve Z6 II’yi Canon EOS R6 gibi rakip kameralarla aynı seviyeye getiriyor. Bu ayar, tam otomatik netleme ile 60p veya 24 / 30p ağır çekim çekim yapmanıza izin verir, ancak sensör bir DX (kabaca APS-C) boyutuna kırpılacaktır.

Hem Z6 II hem de Z7 II, artık Blackmagic’in Video Assist 5 inç 12G HDR ve 7 inç 12G HDR harici kayıt cihazlarında Blackmagic’in RAW kayıt formatını destekliyor. Her iki kamera da Atomos Ninja V’de Apple RAW kaydını zaten destekledi.

Donanım yazılımı güncellemesinin yanı sıra Nikon, Z6 II Essential Movie Kit’i de piyasaya sürdü. Bir Nikon Z6 II kamera ve FTZ Montaj adaptörüne ek olarak, dinamik aralığı önemli ölçüde artırmak için N-log ile 4K 10 bit kaydetmenize olanak tanıyan bir Atomos Ninja V (iki ekstra pil ve bir HDMI kablosuyla) elde edersiniz. Aynı zamanda bir SmallRig kamera kafesi, hızlı bir çıkarma ve bir Magic Arm kelepçesi ile birlikte gelir. Nikon henüz ABD fiyatlarını açıklamadı, ancak Birleşik Krallık’ta 2.909 £ ve Avrupa’nın geri kalanında 3.299 € ‘ya mal olacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nikon’un Yeni Z6 II Kamerası 4K 60 FPS Kayıt Yapabiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör