Sennheiser, Özel 3D Kulaklıklar Üzerinde Çalışıyor

blank
Sennheiser, Özel 3D Kulaklıklar Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Sennheiser, Özel 3D Kulaklıklar Üzerinde Çalışıyor

Sennheiser, Özel 3D Kulaklıklar Üzerinde Çalışıyor. 3D baskı şirketi Formlabs, son teknoloji ürünü Ambeo kulaklıkları için özel ipuçları hazırlamak üzere ses devleri Sennheiser ile işbirliği yapıyor. Kullanıcılar bir mobil uygulama ile kulaklarının bir görüntüsünü alabilir ve daha sonra yükledikleri özel bir kulaklık için tasarım oluşturabilirler. Planlar tasarlandıktan sonra, oluşturulmak üzere bir Formlabs’ın Form3 yazıcısına yönlendirilir. İkili bir açıklamada, yeni sürecin müşterilerin potansiyel olarak sipariş edildikleri gün özel kulaklıklar alabilecekleri anlamına geldiğini söyledi.

Kalıp kullanmadan kişiye özel kulaklıklar oluşturmak için akıllı telefon görüntülemesini kullanmak yeni bir uygulama değil, çoğunlukla uzmanların işi. Snugs, diğer şirketlerin kulaklıkları için ipuçları olsa da, zaten Sennheiser’ın hizmetine benzer bir hizmet sunuyor. Benzer şekilde, Sony gibi şirketler, kullanıcıların daha iyi dinleme için kulaklarının akıllı telefon resmini kullanarak ses profillerini kalibre etmeleri için yöntemler geliştirdiler. Ancak Sennheiser kadar büyük bir şirket için özel uygun ipuçları sunma fikri potansiyel olarak devrim niteliğinde olabilir.

Doğal olarak Formlabs, yeniliğin anahtarının, gerçek dünyada bol miktarda kullanım bulan 3D baskı teknolojisinde olduğunu söylemekten mutluluk duyuyor. 2018’de şirket, daha önce nadiren görülen bir ölçekte kullanıcı tarafından tasarlanmış tıraş bıçağı sapları yapmak için Gillette ile iş birliği yaptı. Benzer şekilde, şirket, gelişmiş atletik performans için özel olarak tasarlanmış bir reçine kullanan 3D baskılı bir taban üzerinde New Balance ile çalıştı.

Maalesef ikili, bu ortaklığın meyvelerini gerçek bir üründe ne zaman görebileceğimiz hakkında konuşmaya hazır değil. Ya da aslında, özel olarak oturtulmuş bir kulak tomurcuğu için önerilen maliyet, kullanıma sunulduğunda ne kadar olacaktır, ancak bu seçeneklerin yakın gelecekte ne kadar kolay kullanılacağını görmek ilginç olacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sennheiser, Özel 3D Kulaklıklar Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör