‘The Legend of Zelda’ Switch’e Geliyor

blank
'The Legend of Zelda' Switch'e Geliyor

İçerik: ‘The Legend of Zelda’ Switch’e Geliyor

‘The Legend of Zelda’ Switch’e Geliyor: Bu yıl The Legend of Zelda’nın 35. yıl dönümü kutlanıyor ve Nintendo’nun doğal olarak planladığı birkaç şey var. Henüz Wild of the Wild devam filmi hakkında bir bilgi yok, ancak Nintendo 16 Temmuz’da Switch için The Legend of Zelda: Skyward Sword HD’yi piyasaya sürüyor. Başlığın verdiği gibi, HD olarak yeniden düzenlendi ve Nintendo da kontrol şemasını tamamen yeniledi.

Orijinal oyun Wii için tasarlandı ve Nintendo’nun Switch’in Joy-Con denetleyicileri ile yeniden yarattığı hareket kontrollerine büyük ölçüde güvendi. Ancak Switch Lite kullananlar (veya hareket kontrolünün titiz doğasıyla uğraşmak istemeyenler) için Nintendo, kontrolleri Switch’in standart kontrol şemasına yeniden ayarladı. Çeşitli farklı kılıç salınımlarına izin vermek için doğru analog çubuğu kullanacaktır.

Görünüşe göre bu değişiklikler dışında, oyun orijinalin sadık bir yeniden yaratımı olacak; bunun iyi bir şey olup olmadığı, Wii için oyunun kontrolleri konusunda ne kadar hayal kırıklığına uğradığınıza bağlıdır. Bununla birlikte, 2011’de iyi bir şekilde gözden geçirildi ve oyunu standart Switch düğmeleriyle oynayabilmek, daha önce denemediyseniz, denemeye değer hale getirebilir.

Oyunla birlikte devam etmek için Nintendo, Link’in kalkanının ve Master Sword’un ikonik tasarımlarını içeren bir çift özel Joy-Con kontrol cihazı da piyasaya sürüyor. Oyun bu gece Nintendo’nun eShop’unda ön satışa çıktı, ancak kontrolörler 16 Temmuz’a kadar satışta olmayacak. Ne yazık ki, The Wind Waker ve Twilight Princess’in HD yeniden yapımcılarının Switch’i vurup vurmayacağına veya ne zaman vuracağına dair bir bilgi yok – ancak büyük doğum yılı göz önüne alındığında, bunları er ya da geç duyarsak bizi şaşırtmazdı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ‘The Legend of Zelda’ Switch’e Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör