Yeni VAIO Z, 3D Karbon Fiber Gövdeye Sahip Olacak

blank
Yeni VAIO Z, 3D Karbon Fiber Gövdeye Sahip Olacak

İçerik: Yeni VAIO Z, 3D Karbon Fiber Gövdeye Sahip Olacak

Yeni VAIO Z, 3D Karbon Fiber Gövdeye Sahip Olacak: VAIO dizüstü bilgisayar hayranları, etkileyici taşınabilirliği ile tanınan amiral gemisi Z serisini 2017’de sessizce ortadan kaybolana kadar hatırlayabilirler. İyi haber şu ki, Sony yan ürünü karbon fiber üretimindeki atılım sayesinde artık bu hattı emeklilikten çıkarıyor. Yeni VAIO Z’nin, her bir karbon fiber parçada kapağın, avuç içi dayanağının ve taban aksamının tüm kenarlarında şekillendirildiği gibi, “3D kalıplanmış tam karbon fiber gövdeye” sahip dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı olduğu iddia ediliyor. Önceden, VAIO yalnızca düz karbon fiber levhalar kullanabiliyordu, bu nedenle bunları bir arada tutmak için metal veya plastik parçalara güvenmesi gerekiyordu.

blank

Karbon fiber uzmanı Toray ile birlikte geliştirilen bu yeni üretim tekniğini kullanarak sonuç, görünüşe göre 127 cm veya 4,1 fit düşüşe (MIL-STD-810H gerekliliğinin biraz ötesinde) dayanabilen daha güçlü bir yapıdır. dizüstü bilgisayarın ağırlığı 2,3 lb veya 1,04 kg’ın biraz altında. VAIO Z’nin 14 inç 4K parlama önleyici LCD ile birlikte geliştirilmiş 1.5 mm tuş aralığı özelliğine sahip arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahip olduğu düşünüldüğünde fena değil.

Ancak soketler açısından, her iki tarafta yalnızca bir USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktası, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası, bir kulaklık girişi ve bir güvenlik kilidi yuvası elde edersiniz. VAIO’nun önceki SX serisinden çok uzak.

blank

Zihninizi rahatlatmak için VAIO, 2 megapiksel web kamerasına fiziksel bir gizlilik kapağı ekledi, ancak elbette Windows Hello anında oturum açma için açık tutmak isteyeceksiniz. İlgili bir notta, VAIO Z, her iki stereo mikrofonu anında sessize almak için bir klavye kısayolu (Fn + Tab tuşları) sağlar.

blank

VAIO’nun Türkiye’de satışa sunulması beklenen fiyatlar henüz belli değil ancak ABD market fiyatları şöyle olacak:

İlginç bir şekilde, ABD pazarı yalnızca 3,579 ABD Doları’ndan (16 GB LPDDR4 RAM ve 512 GB “4. Nesil” PCIe SSD) başlayan ve 4,179 ABD Doları (32 GB RAM ve 2 TB SSD) ile maksimuma çıkan Signature Edition VAIO Z’yi alıyor. VAIO’nun açılış konuşmasında Z’yi Apple’ın M1 MacBook Pro’suna karşı koyma girişimine rağmen, bu dizüstü bilgisayarın herkes için olmadığı açıktır. Ancak elbette, evde sıkışıp kaldığınız süre içinde su sıçratmak için bir bahane arıyorsanız, VAIO şimdi ön siparişleri alıyor. Aksi takdirde, daha uygun fiyatlı birçok seçenek vardır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni VAIO Z, 3D Karbon Fiber Gövdeye Sahip Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör