Antalya’nın Çevre Dostu Elektrikli Otobüsü Yollarda

blank
Antalya'nın Çevre Dostu Elektrikli Otobüsü Yollarda

İçerik: Antalya’nın Çevre Dostu Elektrikli Otobüsü Yollarda

Antalya’nın Çevre Dostu Elektrikli Otobüsü Yollarda: Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak ve çevreye katkı sağlamak amacıyla hayata geçirmeyi planladığı elektrikli otobüs, KL 08 Sarısu Güzeloba hattında test sürüşü yaptı.

Antalya merkezde hatları test etmeye devam edecek olan elektrikli otobüs, vatandaşlardan tam not aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hedefleri arasında yer alan ve toplu ulaşımın geleceği olarak görülen elektrikli otobüste test sürüşlerine devam ediyor. İlk deneme sürüşünü nostalji tramvay hattında yapan elektrikli otobüs, şehir hatlarında da test ediliyor. Modern ve çevre dostu elektrikli otobüs, şehir içi ulaşımda bir deneme sürüşü yapıyor.

MODERN VE ÇEVRESEL
Tamamen yerli üretim olan elektrikli otobüs, şehir içi toplu ulaşımda test sürüşünü Sarısu-Güzeloba güzergahında KL 08 hattında gerçekleştiriyor. 10,7 metre uzunluğundaki elektrikli otobüsün merkezde belirlenen belirli hatlarda test sürüşüne devam etmesi planlanıyor. Elektrikli otobüs, günümüz şartlarına uygun, konforlu, sessiz, çevre dostu ve engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği bir ulaşım aracı olarak öne çıkıyor. 90 yolcu sıfır egzoz emisyon kapasitesine sahip elektrikli araç.

ANTALYA SEVDİ
Bir an önce toplu taşıma sistemine entegre edilmesi planlanan elektrikli otobüs, Antalyalılardan tam not aldı. Deneme sürüşleri ile halkın beğenisine sunulan elektrikli otobüs, ilk seferinde Antalya sokaklarında büyük ilgi gördü. Otobüsü dikkatle inceleyen vatandaşlar yetkililerden bilgi alırken, bazı vatandaşlar da otobüsün fotoğrafını ve videosunu çekti.

DÜNYANIN NEFES ALMASI GEREKİYOR
Elektrikli otobüsü çok beğendiğini belirten Kadir Çelik, “İlk uçuştaki ilk yolculardan biriyim. İçerisi sessiz, temiz ve çok geniştir. Çevreye de zarar vermedi. Çok memnun kaldım ”dedi. Deneme yolculuğunun ilk yolcularından Ayten Doğan, “Dünyanın artık temiz nefes alması gerekiyor ve bu tür ortamları dikkate alan projeler var. Çok iyi düşünülmüş Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederim. Umarım yaygınlaşır ”dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Antalya’nın Çevre Dostu Elektrikli Otobüsü Yollarda

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör