EA Yeni Yarış Oyunları Üzerine Çalışıyor

blank
EA Yeni Yarış Oyunları Üzerine Çalışıyor

İçerik: EA Yeni Yarış Oyunları Üzerine Çalışıyor

EA Yeni Yarış Oyunları Üzerine Çalışıyor: EA artık yarış oyunları dünyasında çok daha büyük bir hisseye sahip. Yayıncı, 1.2 milyar dolarlık Codemasters satın alımını, hissedarların anlaşmayı onaylamasından ve Take-Two’nun başarısız girişiminden sadece birkaç ay sonra tamamladı. Satın alma, Dirt ve Formula 1 beğenilerini Need for Speed ​​ve Real Racing ile aynı şemsiyenin altına koyuyor elbette, ancak iki şirket bunu EA’nın motor sporları kataloğunu genişletmekten daha fazlası olarak nitelendiriyor.

Codemasters yalnızca EA’nın oyuncu tabanına değil, aynı zamanda Project CARS gibi gerçekçi yarışçıları içeren oyunların büyümesine yardımcı olacak “derin verilere” ve diğer araçlara da erişecek. Bu, yalnızca EA’nın atari tarzı yarışçılara olan tutkusuyla uyuşanların değil, tüm franchise’larının büyümesine yardımcı olabilir. Ve EA sadece daha geniş bir oyun yelpazesine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir yarış franchise’ı boşa çıkarsa (ahem, Need for Speed) ve yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duyarsa potansiyel bir kurtarıcı da alır.

Umulduğu gibi çalışıp çalışmayacağı net değil. Codemasters, EA’nın kadrosundaki bir boşluğu dolduruyor, ancak yeni edinilen ekibin, EA’nın iş modellerine uyması için baskı altında kalabileceği endişesi var, örneğin saat gibi işleyen yıllık spor oyunu bültenleri. EA’nın satın almalarla yıldızlardan daha az bir geçmişe sahip olduğunu inkar etmek mümkün değil. BioWare, Visceral Games ve Origin Systems gibi stüdyolar, EA’nın görev süresi altında ya mücadele etti ya da kapandı, eleştirmenler kendilerini özel kılan yetenek ve odaklanmayı kademeli olarak kaybettiklerini iddia ettiler. Yine de Respawn gibi başarı hikayeleri var, bu yüzden Codemasters’ın EA’nın kanatları altında gelişebileceğine dair bazı umutlar var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: EA Yeni Yarış Oyunları Üzerine Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor: Microsoft’un eski büyük E3 canlı yayınından sadece birkaç …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör