Google, Uber Uygulamasını Play Store’dan Kaldırabilir

blank
Google, Uber Uygulamasını Play Store'dan Kaldırabilir Yolculuk paylaşım servisinin bir ticari marka ihlali iddiasından sonra gelir. Yaratıcı Armin Samii bir tweet'te "Uber, UberCheats'e karşı sahte bir ticari marka iddiasında bulundu, bu nedenle Chrome uygulama mağazasından çıkarıldı" dedi. Samii'ye göre Uber'in iddiası, müşterilerin bunu "gerçek bir Uber ürünü" ile karıştırabileceğini de iddia ediyor. Uber, Roadshow'un uygulamanın kaldırılmasıyla ilgili yorum talebini hemen geri göndermedi. Samii'nin uygulaması, sadece bir sürüş sırasında hesaplanan gerçek millere baktı. Perşembe günkü bir hikayede Vice'a verdiği demeçte, şirketin kat edilen gerçek mesafe yerine "düz bir çizgi mesafesi" kullandığını varsaydığını söyledi. Bu, sürücülerin zaman zaman yolculuklarına ilişkin ödemelerde kısalmasına neden olabilir ve Uber, 2017'de New York City'de eksik ödeme yapan sürücülere başvurdu. Samii'nin kendisi bir UberEats sürücüsüydü ve UberCheats'in teslimat sırasında ele aldığı sorunla karşılaştıktan sonra fikri aldığını söyledi. Vice'e kaçırdığı birkaç kuruş için üzülmediğini, bunun yerine ABD'deki binlerce sürücünün ve teslimat görevlisinin başına geldiğini fark ettiğini söyledi.

İçerik: Google, Uber Uygulamasını Play Store’dan Kaldırabilir

Google, Uber Uygulamasını Play Store’dan Kaldırabilir: Uber sürücülerine ücretlerinin adil olarak hesaplandığına dair biraz gönül rahatlığı sağlayan ve artık Google Play mağazasında mevcut olmayan yararlı bir araç. Sürücülere Uber’in bir yolculuk için eksik ödeme yapıp yapmadığını söyleyen UberCheats uygulamasının yaratıcısı Perşembe günü, uygulamanın Google Play mağazasından kaldırıldığını söyledi.

Yolculuk paylaşım servisinin bir ticari marka ihlali iddiasından sonra gelir. Yaratıcı Armin Samii bir tweet’te “Uber, UberCheats’e karşı sahte bir ticari marka iddiasında bulundu, bu nedenle Chrome uygulama mağazasından çıkarıldı” dedi. Samii’ye göre Uber’in iddiası, müşterilerin bunu “gerçek bir Uber ürünü” ile karıştırabileceğini de iddia ediyor.

Uber, Roadshow’un uygulamanın kaldırılmasıyla ilgili yorum talebini hemen geri göndermedi.

Samii’nin uygulaması, sadece bir sürüş sırasında hesaplanan gerçek millere baktı. Perşembe günkü bir hikayede Vice’a verdiği demeçte, şirketin kat edilen gerçek mesafe yerine “düz bir çizgi mesafesi” kullandığını varsaydığını söyledi. Bu, sürücülerin zaman zaman yolculuklarına ilişkin ödemelerde kısalmasına neden olabilir ve Uber, 2017’de New York City’de eksik ödeme yapan sürücülere başvurdu. Samii’nin kendisi bir UberEats sürücüsüydü ve UberCheats’in teslimat sırasında ele aldığı sorunla karşılaştıktan sonra fikri aldığını söyledi. Vice’e kaçırdığı birkaç kuruş için üzülmediğini, bunun yerine ABD’deki binlerce sürücünün ve teslimat görevlisinin başına geldiğini fark ettiğini söyledi.

Ayrıca yayına, “sahte ticari marka iddiası” olarak adlandırdığı şeyi alt etmek için uygulamayı yeni bir adla yeniden başlatmayı planlamadığını açıkladı. Bunun yerine, UberCheats adını kullanmak için savaşmayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Uber Uygulamasını Play Store’dan Kaldırabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör