Huawei, 2021’de Üretilecek Akıllı Telefonları Yarıya İndirecek

blank
Huawei, 2021'de Üretilecek Akıllı Telefonları Yarıya İndirecek

İçerik: Huawei, 2021’de Üretilecek Akıllı Telefonları Yarıya İndirecek

Huawei, 2021’de Üretilecek Akıllı Telefonları Yarıya İndirecek: Huawei’nin tedarikçilere akıllı telefon siparişlerinin 2021’de yaklaşık% 60 oranında düşeceğini söylediği bildirildi. 2020’de 189 milyon olan beklenen telefon sevkiyatlarının 2021’de 70 milyona düşmesi, ABD’deki Çinli akıllı telefon üreticisine yönelik yaptırımların bir sonucudur. Nikkei Perşembe günü bildirdi.

Huawei’nin telefonları dünya çapında oldukça popüler ancak ABD’de satılmıyor. Huawei, 2019’da ABD’nin varlık listesine (PDF) eklendiğinde kara listeye alındı ​​ve eski Başkan Donald Trump, Huawei’nin Çin hükümeti ile yakın bağları olduğuna dair ulusal güvenlik endişeleri ışığında şirketi esasen yasaklayan bir icra emri imzaladı. Huawei bu suçlamayı defalarca reddetti.

Sonuç olarak, Google, Huawei telefonlarını Mayıs 2019’da gelecekteki Android güncellemelerinden kesti ve Huawei ayrıca dünyanın birçok ülkesinde 5G ağları kurmaktan men edildi.

P serisi ve Mate serisi telefon markalarını satmak için görüşmelerde bulunduğu bildirilen Huawei, 22 Şubat’ta Çin’deki bir etkinlikte katlanabilir bir Mate X2’yi tanıtacak. IDC, 2020’nin dördüncü çeyreğinde, Huawei’nin 2019’un aynı çeyreğindeki 56 milyona kıyasla dünya çapında 32 milyon telefon sattığını söyledi.

Huawei yorum talebine yanıt vermedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei, 2021’de Üretilecek Akıllı Telefonları Yarıya İndirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör