iOS 14.4’ün En İyi iPhone Özellikleri

blank
iOS 14.4'ün En İyi iPhone Özellikleri

İçerik: iOS 14.4’ün En İyi iPhone Özellikleri

iOS 14.4’ün En İyi iPhone Özellikleri: Apple, iPhone için iOS 14 yazılımını güncellemeye devam ederek, değerli yeni yetenekler ve özellikler ekliyor. Son olarak Apple, iOS 14.4’ü piyasaya sürdü ve Apple Watch sahipleri için Fitness Plus’a yeni bir antrenman ekledi. Ayrıca Siyah Tarih Ayını kutlamak için yeni bir Unity saat yüzü de içeriyordu. Güncelleme ayrıca, aktif olarak istismar edilen güvenlik açıkları için bir dizi güvenlik düzeltmesi içeriyordu.

Güncelleme, Apple ProRaw fotoğraflarının iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max’e eklenmesini takip ediyor. Bu yeni özellikler, Apple’ın Eylül ayında iOS 14’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte mobil cihazlarına getirdiği etkileyici yetenekler listesine katılıyor.

blank

Örneğin, özel uygulama simgeleri oluşturarak ve istediğiniz yere yeni pencere öğeleri yerleştirerek iPhone’unuzun ana ekranını kişiselleştirebilirsiniz. Ve iPad güncellemesindeki yeni bir Karalama özelliği artık herhangi bir metin alanına yazmak için Apple Pencil’ı kullanmanıza izin veriyor ve tablet her zaman klavyeyi yukarı çekmek yerine onu metne dönüştürüyor. Ve bu sadece başlangıç.

İşte iOS 14 ve iPadOS 14 için keşfettiğimiz en iyi ipuçları ve püf noktaları.

Yeni ana ekran özelliklerine göz atın
İPhone’da artık düzenli olarak kullanmadığınız tüm uygulamaları depolamak için bir depo görevi gören Uygulama Kitaplığı adı verilen uygulama çekmecesine benzer bir özellik var. Geçerli tüm ana ekranlarınızın üzerinden ekranınızda sağdan sola kaydırarak Uygulama Kitaplığına erişebilirsiniz. İPhone için bir başka ilk, ana ekrana widget yerleştirme yeteneği. Apple, geliştiricilere Android arkadaşlarınızı kıskandıracak yeni bir widget stili oluşturma araçları sağladı.

blank

Özel bir Akıllı Yığın widget’ı oluşturun
Widget’lardan bahsetmişken, Apple’ın küratörlüğünü yaptığı Smart Stack widget’ını kullanmak zorunda değilsiniz. Bir uygulama klasörü oluşturmak için kullandığınız tekniği kullanarak kendi widget yığınınızı oluşturabilirsiniz. Cidden, hangi widget’ları dahil edebileceğinize karar vermek, onu oluşturmaktan daha uzun sürer.

Kendi uygulama simgelerinizi oluşturun
Apple ayrıca, Kestirmeler uygulamasına yeni özellikler ekledi; en popüler eklenti, kendi uygulama simgelerinizi oluşturma ve telefonunuzun görünümünü tamamen kişiselleştirme yeteneğidir. Dolayısıyla, Apple Mail uygulaması simgesi yerine, onu sevimli bir kedi resmi veya Gmail simgesiyle değiştiren bir simge indirebilir ve uygulamayı başlatmak için bunu kullanabilirsiniz. Süreç biraz sıkıcı, ancak diğerlerinden farklı bir ana ekran istiyorsanız, zaman ayırmaya değer.

Yeni gizlilik özellikleri
Bilgilerinizi gizli tutmak, Apple’ın ana pazarlama noktalarından biridir ve iOS 14, bilgilerinizi gizli tutmanıza yardımcı olmak için daha da ileri gidiyor. Bir uygulamanın tam konumunuzu mu yoksa daha genel bir alanı mı göreceğini sınırlayan yeni konum paylaşma ayarları vardır. Ayrıca, bir uygulamanın telefonunuzun kamerasını veya mikrofonunu ne zaman kullandığını ve bir uygulamanın hangi fotoğraflara erişebileceği konusunda daha hassas kontrolleri size bildirecek yeni bir bildirim noktası da var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iOS 14.4’ün En İyi iPhone Özellikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör