Microsoft, Edge, Tarayıcısına Çocuk Modu Getiriyor

blank
Microsoft, Edge, Tarayıcısına Çocuk Modu Getiriyor

İçerik: Microsoft, Edge, Tarayıcısına Çocuk Modu Getiriyor

Microsoft, Edge, Tarayıcısına Çocuk Modu Getiriyor: Microsoft, web’de gezinirken çocukları korumaya yardımcı olmak için Edge tarayıcısında bir Çocuk Modu test etmeye başladı. Modu öncelikle 5-12 yaş arası çocuklar için yaratan şirket, Dev ve Canary kanallarında Edge Insiders test kullanıcılarına sunuyor.

Çocuk Modu’nu Edge profil seçiciden etkinleştirebilirsiniz ve Windows Central’ın da işaret ettiği gibi açmak için bir çocuk hesabı ayarlamanıza gerek kalmaz. Kullanıcıların moddan çıkmak için bir şifre girmeleri gerekecektir. Çocuklarınızın erişebileceği bir site “izin listesi” oluşturabilir ve zaman içinde bunu düzenleyebilirsiniz. Çocuklarınızın ziyaret etmek istediği bir web sitesi varsa ve Microsoft’un teknolojisi onu engelliyorsa, onlara göz atmalarına izin vermekten memnun olduğunuz sürece bir istisna ekleyebilirsiniz.

Çocuk Modu, sıkı izleme engellemesiyle Bing Güvenli Arama’yı kullanır ve özel tarayıcı temaları sunar. Microsoft, daha fazla özellik ekleyerek Çocuk Modunu geliştirmeyi planlıyor.

Diğer birçok ürün ve hizmet, çocuk dostu modlar sunar. Çocukların okula uzaktan giderken bilgisayarlarını daha sık kullandıkları için, tarayıcıdaki bir Çocuk Modu, daha fazla gönül rahatlığı isteyen ebeveynler için kesinlikle hoş bir haber olacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Edge, Tarayıcısına Çocuk Modu Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör