NVIDIA, RTX 3060’ın Kripto Madencilik Hızını Sınırlandırıyor

blank
NVIDIA, RTX 3060'ın Kripto Madencilik Hızını Sınırlandırıyor

İçerik: NVIDIA, RTX 3060’ın Kripto Madencilik Hızını Sınırlandırıyor

NVIDIA, RTX 3060’ın Kripto Madencilik Hızını Sınırlandırıyor: GeForce RTX 3060’ın, kripto para madencileri görünürdeki her GPU’yu ele geçirmesi nedeniyle satılacağından mı endişeleniyorsunuz? NVIDIA, yardım etmenin basit bir yolu olduğunu düşünüyor: yeni kartı kripto kalabalığı için çekici hale getirin. Şirket, Ethereum madencileri için RTX 3060’ın hash oranını (madencilik verimliliği) yarı yarıya düşürdüğünü açıkladı. Sürücü yazılımı, yanıt olarak Ethereum madencilik algoritmasını ve kısma performansını tespit edebilir.

Mantık basit: NVIDIA, GeForce kartlarını yalnızca dijital para üreterek kar elde etmeyi umanların değil, “oyuncuların eline” vermek istiyor. Madencilerden gelen son derece yüksek talep, kısa vadede NVIDIA’nın alt çizgisi için iyi olsa da, entegre grafiklerden daha iyisini isteyen oyuncuları, profesyonelleri ve günlük kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı – NVIDIA, müşterilere bazı seçenekler sunmak için yıllarca eski GPU’ları bile geri getirdi . Scalping ve fiyat oyması, mevcut olan GPU’lar için çok yaygın.

Madencileri eli boş bırakmıyor. Firma, grafik yapmayan ancak kripto madenciliği performansı için ince ayarlı yeni bir CMP (Cryptocurrency Mining Processor) eklenti kart serisi piyasaya sürüyor. Video bağlantı noktalarının olmaması, örneğin daha fazla hava akışı ve daha yoğun şekilde paketlenmiş kartlar sağlar. İlk CMP tasarımları saniyede 26 megahash 30HX ve 36 megahash 40HX’tir ve her ikisi de bu çeyrekte ASUS, EVGA ve Gigabyte gibi satıcılardan temin edilebilir. İkinci çeyrekte daha güçlü 50X (45MH / s) ve 90HX (86MH / s) anakartlar çıkacak.

Bu muhtemelen RTX 3060’ın 25 Şubat’taki başlangıcını ilgiyle bekleyen madencileri memnun etmeyecek ve diğer NVIDIA GPU’lar için benzer bir hash kısıtlaması bir süre kıtlığı azaltmayacaktır. Yine de, envanter uyarıları ayarlamak veya bir prim ödemek zorunda kalmadan oyun PC’niz için yüksek kaliteli bir GPU satın alma şansınız olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA, RTX 3060’ın Kripto Madencilik Hızını Sınırlandırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir: Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör