SoundCloud, Sanatçıların Desteklemesine İzin Verecek

blank
SoundCloud, Sanatçıların Desteklemesine İzin Verecek

İçerik: SoundCloud, Sanatçıların Desteklemesine İzin Verecek

SoundCloud, Sanatçıların Desteklemesine İzin Verecek: Billboard’a göre SoundCloud yakında en sevdiğiniz müzisyenlere doğrudan ödeme yapmanıza izin verecek yeni bir ödeme modeli uygulayabilir. Şirketin, biri yukarıda belirtilen birkaç alternatif iş modelini keşfetme sürecinde olduğu bildiriliyor. Billboard, SoundCloud’un henüz bir doğrudan ödeme modeli taahhüt etmediğini, ancak karar verdiği her ne olursa olsun, haberleri mevcut çeyreğin sonundan önce paylaşmayı planladığını belirtiyor.

SoundCloud, en sevdiğiniz sanatçılara ödeme yapmanıza ve bahşiş vermenize izin verecek olsaydı, bunu yapan ve Bandcamp gibi bir şirkete yaklaştıran ilk yayın platformu olurdu. Her şey olduğu gibi, SoundCloud, Spotify’ın (ve diğer tüm büyük yayın platformlarının) yaptığı gibi iş yapar. Aboneliklerden topladığı paranın çoğunu en çok akışı getiren müzisyenlere ve gruplara dağıtır ve siz ve sanatçı arasında bir aracı görevi görür.

Bu, dünyanın en ünlü performanslarına cömertçe ödeme yapan ancak daha küçük bağımsız sanatçıların akıştan bir şeyler kazanmasını zorlaştıran bir model. Şu anda tablonun dışına çıkıldığında, bu modelin eşitsizliği koronavirüs salgını tarafından daha da açığa çıktı.

Bu arada en sevdiğiniz sanatçıları desteklemek istiyorsanız bugün Bandcamp Friday. Her ayın ilk Cuma günü, şirket tüm komisyon ücretlerinden feragat eder, yani müziğe harcadığınız paranın daha fazlası onu yaratan kişilere gider.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SoundCloud, Sanatçıların Desteklemesine İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi. Twitter, uzun süredir söylentilere göre uygulama içi devrilme …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör